ششمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران

معرفی
همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران

 

ششمین همایش ملی سیاست‌های مالی و مالیاتی ایران با محوریت مالیات و حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، تبیین و بررسی طرح تحول نظام مالیاتی در کشور و همچنین بررسی راهکارهای تقلیل اتکا به درآمدهای نفتی از طریق بهبود روش‌های مالیات ستانی، آبان ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
با توجه به اهمیت و جایگاه نظام مالیاتی در بهبود وضعیت اقتصادی کشور و تلاش در راستای کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، اصلاح و تجدید نظر در نظام مالیاتی کشور و استفاده از منابع و روش‌های نوین مالیاتی‌ ضروری به شمار می‌آید. دستیابی به این مهم در کنار بهره‌گیری از روش‌های علمی به منظور در پیش گرفتن سیاست‌های مالیاتی مناسب و بهبود عملکرد روش‌های موجود، می‌تواند یک راهکار اساسی جهت بهبود وضعیت اقتصاد ملی و توسعه اقتصادی کشورمان باشد. امید است با اصلاح نظام مالیاتی کشور در قالب طرح تحول نظام اقتصادی و همچنین اجرای درست برنامه پنجم توسعه کشور در حوزه نظام مالیاتی، شرایط رشد و پیشرفت اقتصادی کشور و رسیدن به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ فراهم ‌شود.
در این راستا، مؤسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور اقدام به برگزاری ششمین همایش سیاست‌های مالی و مالیاتی ایران در آبان ماه سال جاری می‌‌کند؛ بنابراین، از عموم اساتید، محققان، پژوهشگران و دانشجویان دعوت می کند تا با فرستادن یافته‌های علمی و پژوهشی خود در این همایش مشارکت کنند.

هدف از برگزاری این همایش، فراهم آوردن زمینه مناسب برای گسترش و ارتقای فعالیت‌های پژوهشی در حوزه امور مالیاتی در کشور و تبادل نظر میان کارشناسان و پژوهشگران مالیاتی در راستای پیشرفت اقتصادی کشور است.

 

محورهای همایش
 

۱- مالیات و حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی

۲- اصلاح ساختار معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی

۳- روش‌های ارتقای تمکین مالیاتی

۴- مالیات الکترونیک (E-TAX)

۵- حسابرسی مبتنی بر ریسک

۶-  قیمت‌گذاری انتقالات Pricing Transfer

۷- پایداری مالی و نظام مالیاتی

۸- طرح تحول نظام مالیاتی

۹- راهکارهای نظام مالیاتی برای مبارزه با پولشویی (جدید)

 

 

 

 

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

تاریخ های مهم ششمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران و هفتمین جشنواره پژوهش های برتر مالیاتی و مالیه عمومی به شرح ذیل می باشد:

 

- مهلت ارسال متن کامل مقالات: اول شهریور سال 1391

- زمان اعلام نتایج داوری مقالات: اول مهرماه سال 1391

- زمان برگزاری همایش: 17آبان ماه سال 1391

اطلاعات کنفرانس
 
موسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران با همکاری سازمان امور مالیاتی کل کشور
روزهای کنفرانس:
از 1391/08/17 تا 1391/08/17
دبیر : دکتر محسن مهرآرا
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک