چهارمين همايش ملي ناتوی فرهنگي

معرفی
ناتوی فرهنگی 4

ناتوی فرهنگی

چشمهامان از دیدن رسانه های بصری و گوشهامان از شنیدن اخبار روزانه پر است؛این عصر همان عصر انفجار اطلاعات است که دوران بلوغ خویش را طی می نماید. رسانه ها در این دوره ی زمانی، موثرترین ابزار حکمرانی صاحبان قدرت جهانی به شمار می آیند و مایی که سالهاست خانه و کاشانه ی خویش را بر دامنه این آتشفشان بنا نهاده ایم در حاشیه تمدن پر زرق و برق مادی راه خویش را طلب می­کنیم. مگر قرار نبود این همه ابزار اطلاعاتی مادیت تمام عیار تمدن غربی را در جهان فراگیر نمایند! مگر قرار نبود چشمها و گوش ها آنچه را ببینند و بشنوند که صاحبان مطلق این رسانه ها (یعنی همان صهیونیست ها) به جهان القاء میکنند! مگر قرار نبود دیگر غیر از صدای انسان (human)صدایی شنیده نشود! و مگر قرار نبود تنها خط ارتباطی الله و انسان قیچی شود! پس چه شد؟

چگونه است که اسلام گرایی در مادر شهرهای این تمدن مادی مانند موجی خروشان هر لحظه هستی اسکله های چوبی و پوسیده این ناتمدن بشری را تهدید می نماید؛ از سال 1979 تاکنون اتفاقاتی در جهان رخ نمود که اندیشمندان غربی را نسبت به هستی غرب در آینده ای نزدیک به شدت هراسان نموده است، آنها که پیشرفته­ترین ابزارهای رصد فضاهای اجتماعی را در اختیار دارند ، خوب می دانند که موج ویرانگر کنونی از درون، تمدنشان را با تهدیدی جدی مواج نموده است، این دشمن درونی، مانند مارکسیسم با لرزشی40 ساله (40 سال رودررویی غرب و مارکسیسم) از هم فرو نمی پاشد؛ دشمن فعلی تمدن غرب فقط و فقط سنت های مغفول مانده ی الهی است و انقلاب اسلامی با زنده کردن بخشی از این سنت ها، خواسته یا ناخواسته ریشه های این تمدن مادی را مورد هجوم قرار داده است.

دنیای غرب با احساس خطر عمیق از این انقلاب الهی تمام توان آشکار و پنهان خویش را مصروف از بین بردن این انقلاب کرد؛ تهاجم نظامی، تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی، شبیه خون فرهنگی و اینک ناتوی فرهنگی و جنگ نرم پروسه عظیم و برنامه ریزی شده غرب برای بی رقیب کردن خویش بود؛ در خصوص موارد فوق بحث های زیادی در سطح اندیشمندان صورت گرفته اما ابعاد یکی از آخرین پروسه های غرب یعنی ناتوی فرهنگی هنوز به صورت کامل مورد واکاوی قرار نگرفته است و ابهامات زیادی دارد. ناتو یا همان"پیمان اتلانتیک شمالی"بعد از جنگ جهانی دوم برای صیانت از منافع غرب شکل گرفت، اما به نظرمی­رسد ناتوی فرهنگی پدیده­ای جدای از این سازمان جهانی می باشد و در حقیقت این اصطلاح اشاره به سازماندهی مجدد همه­ی امکانات غرب برای ضربه زدن و از میان برداشتن دشمنان غرب است. در پدیده ناتوی فرهنگی ابزار زیر به صورت متبحرانه ای با هم همجهت شده اند و همگی بدنبال یک نتیجه اند: از بین بردن پایگاه بیدارکننده ملتهای مسلمان و غیر مسلمان یعنی همان انقلاب اسلامی.

ابزار ناتوی فرهنگی بدین قراراند:

1- رسانه ها (اعم از رادیو،تلویزیون، اینترنت، ماهواره ها ورسانه های مکتوب)

2- دهها نوع مواد مخدر

3- صدها فیلم و سریال و بازی رایانه ای و چاپ ده ها رمان و...

4- فرقه سازی واستفاده از ابتذال و بی بندوباری

چهارمین همایش ملی ناتوی فرهنگی در دانشگاه ملایر

با حضور فعالین فرهنگی ، دانشجویی و حوزوی از سراسر کشور

زمان ارسال مقالات: تا 15 بهمن ماه 91

(مقالات باید به صورت نوشتاریword 14   با قلم b lotus    یا b nazanin   نوشته شوند و فقط به آدرس natoyefarhangi@malayeru.ac.ir  پست الکترونیکی گردد. از ارسال مقالات به صورت پستي پرهیز گردد. )

زمان برگزاری همایش : 9 لغایت 11 اسفند ماه 91

مکان: دانشگاه ملایر – دانشکده عمران و معماری-تالار حافظ

دانشجویان و طلابی که مایلند در همایش شرکت نمایند مشخصات كامل خود را(نام و نام خانوادگي-نام موسسه آموزشي-رشته تحصيلي-شهر محل تحصيل-شماره همراه)با يك پيامك به سامانه 10002223 ارسال نمايند.

تلفن تماس:08513339840

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

تاریخ برگزاری چهارمین همایش ملی ناتوی فرهنگی : 9 لغایت 11 اسفند ماه 1391

مهلت ارسال مقاله : تا 15 بهمن ماه  91

natoyefarhangi@malayeru.ac.ir

ثبت نام فردی شرکت کنندگان: از تاریخ  1391/09/25 لغایت 15/11/1391 

 

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه ملایر ـ معاونت فرهنگی و اجتماعی
روزهای کنفرانس:
از 1391/12/09 تا 1391/12/11
دبیر : جناب آقای محمد دارایی
دبیر علمی : جناب آقای محمد دارایی
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک