English
سومين کنفرانس سالانه انرژی پاک

معرفی
ACEC

جدید *

فراخوان چهارمین کنفرانس سالانه انرژی پاک

 

به ياري پروردگار، پژوهشكده انرژي مركز بين المللي علوم و تكنولوژي پيشرفته و علوم محيطي در نظر دارد چهارمين كنفرانس سالانه  انرژي پاك را در 4 و 5 تير ماه 1393 برگزار نمايد. هدف اين كنفرانس سالانه، آشنايي متخصصان و پژوهشگران دانشگاهي و مراكز پژوهشي و صنعتي كشور با فعاليت يكديگر، مبادله اطلاعات و ايجاد ارتباط بين صنعتگران و پژوهشگران، آشنايي با آخرين دستاوردهاي علمي و فناوري درزمينه هاي گوناگون فناوري هاي انرژي پاك وتشكيل ميزگردهاي تخصصي مي باشد. برگزاري كارگاه هاي آموزشي براي معرفي آخرين ابداعات و تحولات در ابزارهاي تحقيقاتي و تكنولوژي روز همراه با بررسي مسائل اقتصادي و سياسي در به كارگيري انرژي پاك و آشنايي و  ترغيب عموم به استفاده از انرژي هاي نو از جمله برنامه هايي است كه طي برگزاري اين كنفرانس به انجام خواهند رسيد. بدين منظور، از كليه پژوهشگران، متخصصان و صاحب نظران دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراكز صنعتي و دانشجويان محترم دعوت مي شود تا با ارسال آخرين دستاوردهاي پژوهشي و تجربيات علمي و صنعتي خود ما را برگزاري هرچه بهتر اين كنفرانس ياري دهند. اميد است كه بتوان از اين راه گام هاي بلندي در راستاي اعتلاي برنامه تحقيقاتي و صنعتي كشور در زمينه توسعه منابع پاك و تجديدپذير انرژي برداشت.

مقدمه 

یکی از بحران های جهان در قرن بیست و یکم، بحران انرژی است که از دو چالش عمده نشأت می گیرد. یکی چالش آلودگی محیط زیست ناشی از مصرف سوخت های فسیلی و دیگری محدودیت منابع فسیلی در جهان است که پیش بینی می شود با توجه به مصرف رو به افزایش آن ها در آینده نزدیک به اتمام خواهند رسید. گرچه کشور ایران از منابع غنی نفت و گاز برخوردار است ولی قطعا بحران جهانی انرژی به منطقه جغرافیایی خاصی محدود نشده و بنابراین باید برای برون رفت از آن چاره اندیشی کرد. راه حل جهانی برای حل این معضل استفاده از انرژی های پاک است. در بسیاری از کشورهای جهان برنامه این است که تا سال 2020 میلادی حدود 20 درصد از تولید برق مصرفی آنها از انرژی های تجدید پذیر که بخشی از انرژی های پاک محسوب می شوند تأمین گردد. در کشور ایران در حال حاضر این انرژی کمتر از 1 درصد از تولید برق را به خود اختصاص داده و قرار است تا پایان دولت دهم به 3 درصد و در پایان برنامه سند چشم انداز توسعه به 10 درصد افزایش یابد.

رسالت مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی ایجاب می کند که تا برای بحران های حادث شده راه حل های علمی مبتنی بر یافته های تحقیقاتی ارائه نمایند. بعد از برگزاری موفق اولین و دومین دوره کنفرانس سالانه انرژی پاک که با استقبال گسترده پژوهشگران، متخصصان و صاحب نظران دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز صنعتی و دانشجویان محترم برگزار کردید و  به یاری پروردگار، پژوهشکده انرژی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در نظر دارد سومین کنفرانس سالانه انرژی پاک را در تاریخ 12 و 13 تیر ماه 1392 برگزار نماید. هدف اين كنفرانس سالانه، آشنایی متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و مراکز پژوهشی و صنعتی کشور با فعالیت یکدیگر، مبادله اطلاعات و ایجاد ارتباط بین صنعتگران و پژوهشگران، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و فناوری درزمینه های گوناگون فناوری های انرژی پاک و تشکیل میزگردهای تخصصی می باشد. برگزاري كارگاه هاي آموزشي براي معرفي آخرين ابداعات و تحولات در ابزارهاي تحقيقاتي و تكنولوژي روز همراه با بررسی مسائل اجتماعی، اقتصادي و فرهنگی مؤثر در به كارگيري انرژي پاك و آشنایی و ترغیب عموم به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر از جمله برنامه هايي است كه طي برگزاري اين كنفرانس به انجام خواهند رسيد. بدین منظور، از کلیه پژوهشگران، متخصصان و صاحب نظران دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز صنعتی و دانشجویان محترم دعوت می شود تا با ارسال آخرین دستاوردهای پژوهشی و تجربیات علمی و صنعتی خود ما را در برگزاری هرچه بهتر این کنفرانس یاری دهند. امید است که بتوان از این راه گام های بلندی در راستای اعتلای برنامه تحقیقاتی و صنعتی کشور در زمینه توسعه منابع پاک و تجديدپذير برداشت.

                              

محورهای کنفرانس : 

1- انرژی باد

2- انرژی خورشید

3- سیستم های هیبرید

4- انرژی پاک و اقتصاد مقاومتی

5- پیل سوختی و هیدروژن

6-  سوختهای زیستی (بیوفیول ها)

7- مدیریت و بهینه سازی انرژی

8- بازیافت انرژی و روشهای ذخیره سازی انرژی

9- جنبه های اقتصادی وزیست محیطی منابع انرژی پاک

10- استفاده از فن آوری های نانو و میکرو در انرژی های پاک

11- طرح های صنعتی و کاربردی موفق در زمینه ی انرژی

 

 

محورها
اخبار
 • دسترسی سریع
  تاریخ های مهم

  شروع پذیرش مقالات : 20 اسفند ماه 1391 (1391/12/20) 

  پایان پذیرش مقالات :  23 اردیبهشت ماه 1392 (1392/02/23) 

  اعلام قبولی مقاله :   28 خرداد ماه 1392 (1392/03/28

  شروع ثبت نام : 1 تیر ماه 1392 (1392/04/01

  اتمام ثبت نام مقالات : 4 تیر ماه 1392 (1392/04/04)

  اتمام ثبت نام بدون مقاله : 10 تیر ماه 1392 (1392/04/10)

  زمان برگزاری کنفرانس  : 16 تیر ماه 1392(1392/04/16)

   

  اطلاعات کنفرانس
   
  دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته
  روزهای کنفرانس:
  از 1392/04/16 تا 1392/04/16
  دبیر : دکتر فرشید کی نیا
  دبیر علمی : دکتر سعید اسماعیلی
  دبیر اجرایی : دکتر حسین امیری
  كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
  طراحی و اجرا: شرکت آداک