English

هفدهمين همايش انجمن زمين شناسي ايران و اولين نشست تخصصي بين المللي کوهزاد زاگرس

معرفی

به‌منظور ايجاد بستر لازم براي تبادل نظر در خصوص آخرين دستاوردهاي پژوهشي علوم زمين و نيز فراهم آوردن امكان ارائه نتيجه فعاليت‌هاي پژوهشي پژوهشگران و انديشمندان كشور، انجمن زمين‌شناسي ايران در نظر دارد هفدهمين همايش سالانه خود را در روزهاي 7 و 8 آبان ماه 1392 با مشاركت و ميزباني دانشگاه شهيد بهشتي برگزار نمايد.

لذا از کلیه دانش‌پژوهان و اندیشمندان علوم زمین دعوت می‌نماید با ارائه مقاله و یا شرکت در همایش، برگزارکنندگان را در برگزاری هر چه بهتر این همایش یاری دهند.

در این دوره از همایش، بر اساس توافق انجام شده میان ریاست محترم دانشگاه شهید بهشتی و انجمن زمین‌شناسی ایران، جناب آقای دکتر محمد یزدی به عنوان دبیر همایش و آقای دکتر فریبرز مسعودی به عنوان دبیر اجرایی همایش انتخاب گردیده‌اند.

اولين نشست تخصصي بين‌المللي كوهزاد زاگرس

به‌منظور توسعه علمي در موارد تخصصي، همزمان با اين همايش، اولين نشست تخصصي بين‌المللي كوهزاد زاگرس نيز برگزار مي‌شود. سخنراني‌ها توسط محققان مدعو خارجي و داخلي انجام مي‌شود. همايش امكان حضور محققان خارجي را براي شركت در اين نشست تخصصي فراهم مي‌نمايد.

از جامعه زمين‌شناسي ايران درخواست مي‌شود موضوعات، خلاصه مقالات و پيشنهادهای خود با موضوعات سنگ‌شناسي و پترولوژي، تكتونيك، زمين‌شناسي اقتصادي و تكوين زاگرس را به دبيرخانه همايش ارسال نمايند.

لازم به ذكر است اين نشست به زبان انگليسي برگزار مي شود.


 

 

محورهاي همايش

دبيرخانه هفدهمين همايش انجمن زمين‌شناسي ايران در كليه موضوعات مرتبط با علوم زمين مقاله مي‌پذيرد. توجه به اين نكته ضروري است كه صرفاً مقالات پژوهشي كه داراي نوآوري باشند در همايش مورد داوري قرار مي‌گيرد و مقالات مروري و گردآوري، و مقاله‌هايي كه پيش از اين در همايش‌هاي ديگر ارائه شده‌اند، داوري نخواهند شد. محورهاي اصلي همايش عبارتند از:

  آب‌شناسی

  چینه‌شناسی، دیرینه‌شناسی و رسوب‌شناسی

  سنگ‌شناسی و کانی‌شناسی

  زمین‌شناسی اقتصادی و زمین‌شیمی

  زمین‌شناسی مهندسی

  زمین‌شناسی ساختاری و زمین‌ساخت

  زمین‌فیزیک و لرزه‌زمین‌ساخت

  زمین‌شناسی نفت و منابع انرژی

  زمین‌شناسی زیست‌محیطی و زمین‌شناسی پزشکی

  سنجش از دور زمین‌شناختی و سیستم اطلاعات جغرافیایی

  زمین‌ریخت‌شناسی و زمین‌شناسی کواترنری

  افق‌های نو در زمین‌شناسی (مخاطرات زمین‌شناسی، زمین‌گردشگری، نانوزمین‌شناسی، گوهرشناسی و زمین‌شناسی دریایی، زمین‌شناسی شهری و سایر رشته‌های مرتبط).


 

 

شرايط و نحوه ارسال مقاله

خواهشمند است مقالات خود را  به همراه فرم ثبت نام حداکثر تا تاریخ 1 شهریور ماه 92 به پست الکترونیکی17thgsi@mail.sbu.ac.irارسال فرمایید. شیوه نامه نگارش و ارسال مقاله و فرم ثبت نام بر روی وبگاه همایش آورده شده است.

شانزدهمین دوره انتخاب زمین‌شناس نمونه و زمین‌شناس پیشکسوت سال

انجمن زمین‌شناسی ایران برای قدردانی از زمین‌شناسان برجسته کشور، از میان کسانی که در زمینه‌های علمی و پژوهشی شرایط ویژه‌ای داشته باشند، یک نفر را به عنوان زمین‌شناس نمونه سال و از میان زمین‌شناسانی که نقش ارزنده‌ای در پیشبرد زمین‌شناسی کشور داشته‌اند، یک نفر را به عنوان زمین‌شناس پیشکسوت سال انتخاب و معرفی می‌نماید.

دومین دوره انتخاب پژوهشگر نمونه

انجمن زمین شناسی ایران، قصد دارد به منظور تجلیل از پژوهشگرانی که در سال میلادی 2012 و سال شمسی 1391 موفق به چاپ مقالات خود در ژورنال های معتبر داخلی و بین المللی شده اند، تقدیر نماید. لازم به ذکر است آثار می بایست در دوره مذکور به چاپ رسیده باشد. لذا مقالات پذیرفته شده و در نوبت چاپ که هنوز شماره صفحه نداشته یا شماره موقت دارند، به احتساب نخواهند آمد. بدینوسیله از پژوهشگران دعوت بعمل می‌آید آثار خود را برای انتخاب پژوهشگر نمونه سال تا 30 شهریور ماه 1392 به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.  


 

 

شانزدهمین دوره انتخاب کتاب سال زمین‌شناسی

انجمن زمین‌شناسی ایران، به‌منظور قدردانی از مولفان و مترجمان، کتاب‌های چاپ اول را که از تیر ماه 1391 تا پایان مهرماه 1392 وارد بازار نشر شده‌اند، توسط هیأت داوران بررسی و از پدیدآورندگان کتاب‌هایی که براساس رأی هیأت داوران بالاترین امتیاز را آورده باشند، تقدیر می‌نماید. لذا از مؤلفان و مترجمان دعوت می‌شود دو نسخه از کتاب خود را تا 30 شهریور ماه 1392 به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

هشتمین دوره انتخاب دانشجوی نمونه زمین‌شناسی

انجمن زمین‌شناسی ایران، به‌منظور ایجاد انگیزه و تشویق دانشجویان دانشگاههای کشور، از دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری که براساس ضوابط ذکر شده در وبگاه انجمن، دارای فعالیت‌های ارزنده علمی- پژوهشی بوده‌اند، دعوت می‌نماید مدارک خود را تا 30 شهریور ماه 1392 پس از تأیید گروه آموزشی، همراه با توصیه‌نامه استاد راهنما به دبیرخانه همایش ارسال دارند. هیأت مدیره انجمن از میان درخواست‌های رسیده، در صورت کسب امتیاز، یک دانشجوی کارشناسی ارشد و یک دانشجوی دکتری را در مراسم پایانی همایش، معرفی و از ایشان تقدیر می‌نماید.

كارگاه‌هاي آموزشي و بازديدهاي علمي

دبيرخانه همايش، برنامه‌ريزي‌هايي را براي برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي و بازديدهاي علمي در نظر گرفته است. اطلاعات بيشتر متعاقبا در وبگاه همایش اعلام خواهد شد.


 

 

سیزدهمین مسابقه عکس و کاریکاتور

همزمان با برگزاری همایش، سیزدهمین دوره مسابقه عکس و کاریکاتور با موضوع پدیده‌های زمین‌شناسی برگزار می‌شود. آثار برگزیده در مراسم پایانی معرفی و از برگزیدگان تقدیر به عمل خواهد آمد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص فرمت عکس‌ها، همچنین نحوه ارسال به وبگاه همایش مراجعه فرمایید.

بازدیدهای علمی

بازدیدهای علمی یک‌روزه در تاریخ 9 آبان ماه 1392 در نظر گرفته شده است.

همچنين در قالب اولين نشست كوهزاد زاگرس برنامه بازديد دو روزه اي به همراه اساتيد داخلي و خارجي برگزار خواهد شد. جزئیات بیشتر در خصوص مسیرها و شرایط حضور در بازديدها، متعاقبا در وبگاه همایش اعلام خواهد شد.

نمايشگاه تخصصي مرتبط با علوم زمين

در طول برگزاري همايش، نمايشگاهي از دستاوردهاي علمي، فني، اختراعات، كتب و نشريات، دستگاه‌ها و تجهيزات و كالاها، نمونه‌هاي كاني، فسيل و ... برگزار مي‌شود. كليه دانشگاهها، مؤسسات علمي- پژوهشي، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شركت‌ها و نيز افراد حقيقي در صورت تمايل به داشتن غرفه مي‌توانند با دبيرخانه همايش تماس حاصل نموده و نسبت به ثبت‌ نام تا تاریخ 15 مهرماه اقدام نمايند.


 

 

ثبت ‌نام در همایش

کلیه شرکت‌کنندگان در همایش ضروری است مراحل ثبت نام را طبق ضوابط ذيل انجام دهند. لیست هزینه‌های ارسال مقاله و ثبت نام همایش به ریال به قرار زیر است:

 

 

هزینه‌ ثبت نام همایش

اعضای دانشجویی

اعضای پیوسته و وابسته

افراد غیر عضو

هزينه ثبت نام در همايش تا 20 مرداد ماه

000/500

000/750

000/000/1

هزينه ثبت نام پس از 20 مرداد ماه

000/000/1

000/1250

000/500/1

وجه ارسال مقاله اول (Submission Fee)

500000 ريال

وجه ارسال مقاله هاي بعدي به ازاي هر مقاله

300000 ريال

شركت در بازديدها و گارگاه‌ها

متعاقباً اعلام مي‌شود

 

وجه ارسال مقاله براي ارزيابي مقاله و هزينه ثبت نام براي شركت در نشست‌ها، نهار، پذيرایي و لوح فشرده مجموعه مقالات است. پرداخت هردو هزينه براي پذيرفته شدگان نهائي ضروري است.

*در صورتیکه عضو انجمن هستید، ارائه شماره عضویت جهت استعلام و در نظر گرفتن تخفیف ثبت نام الزامی است. در غير اينصورت هزينه ثبت نام بر اساس هزينه افراد غير عضو محاسبه خواهد شد.

*برای اطلاع از چگونگی عضویت در انجمن زمین‌شناسی ایران به وبگاه انجمن زمین‌شناسی ایران به آدرس www.geosociety.irمراجعه فرمایید.

ارائه‌دهندگان مقالات مي‌بايست مبلغ 000/500 ريال را همزمان با ارسال مقاله، به عنوان وجه ارسال مقاله (Submission Fee) پرداختنمايند. در صورت پذيرش مقاله، و در هنگام ثبت نام نهایي بر اساس جدول فوق، وجه ثبت نام نهایی را نيز بایستی پرداخت نمایند.

 • ارسال بیش از یک مقاله با نام نویسنده اول مشابه مجاز است. نویسنده اول می‌بایست به ازای اولین مقاله، مبلغ 500000 ریال و به ازای هر مقاله دیگر مبلغ 300000 ریال به عنوان وجه ارسال مقاله (Submission Fee) پرداخت نماید.  ولی وجه ثبت نام نهایی تنها یک مرتبه واریز گردد.
 • براي مثال: يك عضو پيوسته انجمن زمين شناسي ايران كه به عنوان نفر اول 3 مقاله ارسال نموده بايد مبلغ 750000 ريال به عنوان وجه ثبت نام همايش 500000 ريال براي مقاله اول و 600000 ريال به عنوان وجه ارسال مقاله  براي مقاله هاي دوم وسوم ( مجموعا 1850000 ريال ) واريز نمايد.
 •  دبيرخانه همايش از بررسي مقاله‌هایي كه وجه ارسال مقاله را پرداخت نكرده باشند معذور است. همچنین اجازه چاپ و ارائه به مقالات پذیرش شده که هزينه ثبت نام همايش را پرداخت ننمایند، داده نخواهد شد.
 • مبلغ وجه ارسال مقاله در صورت مردود شدن مقاله يا انصراف، قابل برگشت نمي‌باشد.
 • در خصوص عزیزانی که صرفاً قصد حضور در همایش را دارند، واریز هزينه ثبت نام همايش الزامی است.

پرداخت وجه ارسال مقاله همزمان با ارسال مقالات ضروری است و زمان بندي پرداخت هزينه ثبت نام همايش بر اساس جدول فوق خواهد بود. و پرداخت تنها از طریق سیستم پرداخت آنلاین دانشگاه شهید بهشتی امکان پذیر است. در این سیستم در بخش واریز وجه عنوان همایش را درج فرمایید و شماره پیگیری را که از سیستم دریافت می کنید تا پایان همایش نزد خود نگاه دارید.

جهت ورود به سامانه پرداخت الكترونيكي دانشگاه شهيد بهشتي كليك كنيد.

روزشمار هفدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران

 

آخرين مهلت ارسال مقاله

1/6/1392

مهلت پرداخت وجه ارسال (Submission Fee)

1/6/1392

آخرین مهلت ارسال مدارک پژوهشگر نمونه

30/6/1392

آخرین مهلت ارسال کتاب

30/6/1392

آخرین مهلت ارسال عکس و کاریکاتور

30/6/1392

آخرین مهلت ارسال مدارک دانشجوی نمونه

30/6/1392

آخرين فرصت ثبت نام در كارگاه‌ها و بازديدها

15/7/1392

آخرين فرصت ثبت نام در نمايشگاه

15/7/1392

اعلام نتايج داوري مقالات

15/7/1392

ثبت نام نهائي جهت اعمال تخفيف (پرداخت هزينه ثبت نام همايش)

20/5/1392

ثبت نام نهائي بدون اعمال تخفيف (پرداخت هزينه ثبت نام همايش)

25/7/1392

برگزاري همايش، نشست‌ها و كارگاه‌ها

7 و 8 آبان ماه 1392

هشتمین دوره انتخاب هیات مدیره انجمن زمین‌شناسی ایران

8 آبان ماه 1392

بازديدهاي علمي

9 آبان ماه 1392

 

 


 

 

هشتمین دوره انتخاب هیأت مدیره انجمن زمین‌شناسی ایران

بدینوسیله از کلیه اعضا پیوسته انجمن زمین‌شناسی ایران دعوت می‌شود جهت رأی‌گیری در خصوص انتخاب هیأت مدیره دوره هشتم در تاریخ 8 آبان ماه 1392 در دانشگاه شهید بهشتی حضور به هم رسانند. اطلاعات بیشتر در خصوص ساعت و محل حضور بر روی وبگاه انجمن زمین شناسی ایران به آدرس www.geosociety.ir متعاقباً اعلام خواهد شد.


 

 

1st International Congress on “Zagros Orogen” in 17th Symposium of Geological Society of Iran

Oct. 29, 2013, Shahid Beheshti University, Tehran, Iran

 

The Zagros Orogenic Belt (ZOB) of Iran, as a part of the larger Alpine–Himalayan mountain chain, extends in a northwest–southeast direction from the East Anatolian Fault (eastern Turkey) to the Oman line (southern Iran) and is world famous for its hydrocarbon reserves. An east-west trending suture zone separating southern Anatolia from the Arabian plate is also associated with the ZOB. This belt is considered to have been formed as a result of the Early Mesozoic collision of Iranian Plate with the north-east moving Arabian Plate, subsequent to the total consumption of the Neo-Tethyan oceanic lithosphere beneath Iran. The ZOB consists of four northwest–southeast-trending parallel zones (from northeast to southwest): (i) Urumia–Dokhtar Magmatic Assemblage; (ii) Sanandaj–Sirjan metamorphic Zone(SSZ); (iii) High Zagros; and (iv) Zagros Simply Folded Belt.

The interdisciplinary session on Zagros Orogen seeks contributions from igneous, metamorphic and sedimentary petrology, overall tectonicand mineralization as most important keys to understand the geological evolution of the Zagros Orogen.

 Based on the submitted abstract, invited guests will provide oral presentations on different aspects of the Zagros Orogen on Oct. 29, 2013 at Shahid Beheshti University, Tehran, Iran. The deadline for abstract submissionis Oct. 4, 2013.

 

Instructions for abstract

The abstract should not be longer than 500 words (body text). The abstract should be prepared as a Word document (.doc or .docx) without any formatting!
The abstract should contain (Please follow the order):

 • Title of the contribution
 • Author(s) (full first name full last name) (Please indicate presenting author with *)
 • Affiliation(s)
 • Main text
 • References (Please keep number of references to a minimum!)

Abstract must be submitted by Oct. 4, 2013 as an attachment to an e-mail to 17gthgsi@mail.sbu.ac.ir with abstract as subject. Please indicate in the e-mail your preference for oral or poster presentation. We will try to honor your request, however talk slots are limited.
Please note that only abstracts in English can be accepted. Figures will not be included in the abstract.

A two-day field trip to the Golpaygan regionwill be organized, leaving Tehran on the morning of Wednesday Oct. 30, 2013 and returning to Tehran on the evening of Friday Oct. 31, 2013. Please note that the number of participants is limited. Participation will be reserved on a first come first served basis.

 

17th GSI Symposium

 

For more information

Please contact


Dr. F. Masoudi
Tel.: +98 21 29902626
Fax: +98 21 29902611
E-mail:
17thgsi@mail.sbu.ac.ir, f_masoudi@sbu.ac.ir
http: www.earth.sbu.ac.ir
Dept. Office: Research Deputy Dean, Faculty of Earth Sciences, Shahid Beheshti University, Evin, Tehran-1983963113, Iran
 

 

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم
اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه شهيد بهشتي
روزهای کنفرانس:
از 1392/08/07 تا 1392/08/09

به‌منظور ايجاد بستر لازم براي تبادل نظر در خصوص آخرين دستاوردهاي پژوهشي علوم زمين و نيز فراهم آوردن امكان ارائه نتيجه فعاليت‌هاي پژوهشي پژوهشگران و انديشمندان كشور، انجمن زمين‌شناسي ايران در نظر دارد هفدهمين همايش سالانه خود را در روزهاي 7 و 8 آبان ماه 1392 با مشاركت و ميزباني دانشگاه شهيد بهشتي برگزار نمايد.

لذا از کلیه دانش‌پژوهان و اندیشمندان علوم زمین دعوت می‌نماید با ارائه مقاله و یا شرکت در همایش، برگزارکنندگان را در برگزاری هر چه بهتر این همایش یاری دهند.

در این دوره از همایش، بر اساس توافق انجام شده میان ریاست محترم دانشگاه شهید بهشتی و انجمن زمین‌شناسی ایران، جناب آقای دکتر محمد یزدی به عنوان دبیر همایش و آقای دکتر فریبرز مسعودی به عنوان دبیر اجرایی همایش انتخاب گردیده‌اند.

اولين نشست تخصصي بين‌المللي كوهزاد زاگرس

به‌منظور توسعه علمي در موارد تخصصي، همزمان با اين همايش، اولين نشست تخصصي بين‌المللي كوهزاد زاگرس نيز برگزار مي‌شود. سخنراني‌ها توسط محققان مدعو خارجي و داخلي انجام مي‌شود. همايش امكان حضور محققان خارجي را براي شركت در اين نشست تخصصي فراهم مي‌نمايد.

از جامعه زمين‌شناسي ايران درخواست مي‌شود موضوعات، خلاصه مقالات و پيشنهادهای خود با موضوعات سنگ‌شناسي و پترولوژي، تكتونيك، زمين‌شناسي اقتصادي و تكوين زاگرس را به دبيرخانه همايش ارسال نمايند.

لازم به ذكر است اين نشست به زبان انگليسي برگزار مي شود.


 

 

محورهاي همايش

دبيرخانه هفدهمين همايش انجمن زمين‌شناسي ايران در كليه موضوعات مرتبط با علوم زمين مقاله مي‌پذيرد. توجه به اين نكته ضروري است كه صرفاً مقالات پژوهشي كه داراي نوآوري باشند در همايش مورد داوري قرار مي‌گيرد و مقالات مروري و گردآوري، و مقاله‌هايي كه پيش از اين در همايش‌هاي ديگر ارائه شده‌اند، داوري نخواهند شد. محورهاي اصلي همايش عبارتند از:

  آب‌شناسی

  چینه‌شناسی، دیرینه‌شناسی و رسوب‌شناسی

  سنگ‌شناسی و کانی‌شناسی

  زمین‌شناسی اقتصادی و زمین‌شیمی

  زمین‌شناسی مهندسی

  زمین‌شناسی ساختاری و زمین‌ساخت

  زمین‌فیزیک و لرزه‌زمین‌ساخت

  زمین‌شناسی نفت و منابع انرژی

  زمین‌شناسی زیست‌محیطی و زمین‌شناسی پزشکی

  سنجش از دور زمین‌شناختی و سیستم اطلاعات جغرافیایی

  زمین‌ریخت‌شناسی و زمین‌شناسی کواترنری

  افق‌های نو در زمین‌شناسی (مخاطرات زمین‌شناسی، زمین‌گردشگری، نانوزمین‌شناسی، گوهرشناسی و زمین‌شناسی دریایی، زمین‌شناسی شهری و سایر رشته‌های مرتبط).


 

 

شرايط و نحوه ارسال مقاله

خواهشمند است مقالات خود را  به همراه فرم ثبت نام حداکثر تا تاریخ 1 شهریور ماه 92 به پست الکترونیکی17thgsi@mail.sbu.ac.irارسال فرمایید. شیوه نامه نگارش و ارسال مقاله و فرم ثبت نام بر روی وبگاه همایش آورده شده است.

شانزدهمین دوره انتخاب زمین‌شناس نمونه و زمین‌شناس پیشکسوت سال

انجمن زمین‌شناسی ایران برای قدردانی از زمین‌شناسان برجسته کشور، از میان کسانی که در زمینه‌های علمی و پژوهشی شرایط ویژه‌ای داشته باشند، یک نفر را به عنوان زمین‌شناس نمونه سال و از میان زمین‌شناسانی که نقش ارزنده‌ای در پیشبرد زمین‌شناسی کشور داشته‌اند، یک نفر را به عنوان زمین‌شناس پیشکسوت سال انتخاب و معرفی می‌نماید.

دومین دوره انتخاب پژوهشگر نمونه

انجمن زمین شناسی ایران، قصد دارد به منظور تجلیل از پژوهشگرانی که در سال میلادی 2012 و سال شمسی 1391 موفق به چاپ مقالات خود در ژورنال های معتبر داخلی و بین المللی شده اند، تقدیر نماید. لازم به ذکر است آثار می بایست در دوره مذکور به چاپ رسیده باشد. لذا مقالات پذیرفته شده و در نوبت چاپ که هنوز شماره صفحه نداشته یا شماره موقت دارند، به احتساب نخواهند آمد. بدینوسیله از پژوهشگران دعوت بعمل می‌آید آثار خود را برای انتخاب پژوهشگر نمونه سال تا 30 شهریور ماه 1392 به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.  


 

 

شانزدهمین دوره انتخاب کتاب سال زمین‌شناسی

انجمن زمین‌شناسی ایران، به‌منظور قدردانی از مولفان و مترجمان، کتاب‌های چاپ اول را که از تیر ماه 1391 تا پایان مهرماه 1392 وارد بازار نشر شده‌اند، توسط هیأت داوران بررسی و از پدیدآورندگان کتاب‌هایی که براساس رأی هیأت داوران بالاترین امتیاز را آورده باشند، تقدیر می‌نماید. لذا از مؤلفان و مترجمان دعوت می‌شود دو نسخه از کتاب خود را تا 30 شهریور ماه 1392 به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

هشتمین دوره انتخاب دانشجوی نمونه زمین‌شناسی

انجمن زمین‌شناسی ایران، به‌منظور ایجاد انگیزه و تشویق دانشجویان دانشگاههای کشور، از دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری که براساس ضوابط ذکر شده در وبگاه انجمن، دارای فعالیت‌های ارزنده علمی- پژوهشی بوده‌اند، دعوت می‌نماید مدارک خود را تا 30 شهریور ماه 1392 پس از تأیید گروه آموزشی، همراه با توصیه‌نامه استاد راهنما به دبیرخانه همایش ارسال دارند. هیأت مدیره انجمن از میان درخواست‌های رسیده، در صورت کسب امتیاز، یک دانشجوی کارشناسی ارشد و یک دانشجوی دکتری را در مراسم پایانی همایش، معرفی و از ایشان تقدیر می‌نماید.

كارگاه‌هاي آموزشي و بازديدهاي علمي

دبيرخانه همايش، برنامه‌ريزي‌هايي را براي برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي و بازديدهاي علمي در نظر گرفته است. اطلاعات بيشتر متعاقبا در وبگاه همایش اعلام خواهد شد.


 

 

سیزدهمین مسابقه عکس و کاریکاتور

همزمان با برگزاری همایش، سیزدهمین دوره مسابقه عکس و کاریکاتور با موضوع پدیده‌های زمین‌شناسی برگزار می‌شود. آثار برگزیده در مراسم پایانی معرفی و از برگزیدگان تقدیر به عمل خواهد آمد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص فرمت عکس‌ها، همچنین نحوه ارسال به وبگاه همایش مراجعه فرمایید.

بازدیدهای علمی

بازدیدهای علمی یک‌روزه در تاریخ 9 آبان ماه 1392 در نظر گرفته شده است.

همچنين در قالب اولين نشست كوهزاد زاگرس برنامه بازديد دو روزه اي به همراه اساتيد داخلي و خارجي برگزار خواهد شد. جزئیات بیشتر در خصوص مسیرها و شرایط حضور در بازديدها، متعاقبا در وبگاه همایش اعلام خواهد شد.

نمايشگاه تخصصي مرتبط با علوم زمين

در طول برگزاري همايش، نمايشگاهي از دستاوردهاي علمي، فني، اختراعات، كتب و نشريات، دستگاه‌ها و تجهيزات و كالاها، نمونه‌هاي كاني، فسيل و ... برگزار مي‌شود. كليه دانشگاهها، مؤسسات علمي- پژوهشي، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شركت‌ها و نيز افراد حقيقي در صورت تمايل به داشتن غرفه مي‌توانند با دبيرخانه همايش تماس حاصل نموده و نسبت به ثبت‌ نام تا تاریخ 15 مهرماه اقدام نمايند.


 

 

ثبت ‌نام در همایش

کلیه شرکت‌کنندگان در همایش ضروری است مراحل ثبت نام را طبق ضوابط ذيل انجام دهند. لیست هزینه‌های ارسال مقاله و ثبت نام همایش به ریال به قرار زیر است:

 

 

هزینه‌ ثبت نام همایش

اعضای دانشجویی

اعضای پیوسته و وابسته

افراد غیر عضو

هزينه ثبت نام در همايش تا 20 مرداد ماه

000/500

000/750

000/000/1

هزينه ثبت نام پس از 20 مرداد ماه

000/000/1

000/1250

000/500/1

وجه ارسال مقاله اول (Submission Fee)

500000 ريال

وجه ارسال مقاله هاي بعدي به ازاي هر مقاله

300000 ريال

شركت در بازديدها و گارگاه‌ها

متعاقباً اعلام مي‌شود

 

وجه ارسال مقاله براي ارزيابي مقاله و هزينه ثبت نام براي شركت در نشست‌ها، نهار، پذيرایي و لوح فشرده مجموعه مقالات است. پرداخت هردو هزينه براي پذيرفته شدگان نهائي ضروري است.

*در صورتیکه عضو انجمن هستید، ارائه شماره عضویت جهت استعلام و در نظر گرفتن تخفیف ثبت نام الزامی است. در غير اينصورت هزينه ثبت نام بر اساس هزينه افراد غير عضو محاسبه خواهد شد.

*برای اطلاع از چگونگی عضویت در انجمن زمین‌شناسی ایران به وبگاه انجمن زمین‌شناسی ایران به آدرس www.geosociety.irمراجعه فرمایید.

ارائه‌دهندگان مقالات مي‌بايست مبلغ 000/500 ريال را همزمان با ارسال مقاله، به عنوان وجه ارسال مقاله (Submission Fee) پرداختنمايند. در صورت پذيرش مقاله، و در هنگام ثبت نام نهایي بر اساس جدول فوق، وجه ثبت نام نهایی را نيز بایستی پرداخت نمایند.

 • ارسال بیش از یک مقاله با نام نویسنده اول مشابه مجاز است. نویسنده اول می‌بایست به ازای اولین مقاله، مبلغ 500000 ریال و به ازای هر مقاله دیگر مبلغ 300000 ریال به عنوان وجه ارسال مقاله (Submission Fee) پرداخت نماید.  ولی وجه ثبت نام نهایی تنها یک مرتبه واریز گردد.
 • براي مثال: يك عضو پيوسته انجمن زمين شناسي ايران كه به عنوان نفر اول 3 مقاله ارسال نموده بايد مبلغ 750000 ريال به عنوان وجه ثبت نام همايش 500000 ريال براي مقاله اول و 600000 ريال به عنوان وجه ارسال مقاله  براي مقاله هاي دوم وسوم ( مجموعا 1850000 ريال ) واريز نمايد.
 •  دبيرخانه همايش از بررسي مقاله‌هایي كه وجه ارسال مقاله را پرداخت نكرده باشند معذور است. همچنین اجازه چاپ و ارائه به مقالات پذیرش شده که هزينه ثبت نام همايش را پرداخت ننمایند، داده نخواهد شد.
 • مبلغ وجه ارسال مقاله در صورت مردود شدن مقاله يا انصراف، قابل برگشت نمي‌باشد.
 • در خصوص عزیزانی که صرفاً قصد حضور در همایش را دارند، واریز هزينه ثبت نام همايش الزامی است.

پرداخت وجه ارسال مقاله همزمان با ارسال مقالات ضروری است و زمان بندي پرداخت هزينه ثبت نام همايش بر اساس جدول فوق خواهد بود. و پرداخت تنها از طریق سیستم پرداخت آنلاین دانشگاه شهید بهشتی امکان پذیر است. در این سیستم در بخش واریز وجه عنوان همایش را درج فرمایید و شماره پیگیری را که از سیستم دریافت می کنید تا پایان همایش نزد خود نگاه دارید.

جهت ورود به سامانه پرداخت الكترونيكي دانشگاه شهيد بهشتي كليك كنيد.

روزشمار هفدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران

 

آخرين مهلت ارسال مقاله

1/6/1392

مهلت پرداخت وجه ارسال (Submission Fee)

1/6/1392

آخرین مهلت ارسال مدارک پژوهشگر نمونه

30/6/1392

آخرین مهلت ارسال کتاب

30/6/1392

آخرین مهلت ارسال عکس و کاریکاتور

30/6/1392

آخرین مهلت ارسال مدارک دانشجوی نمونه

30/6/1392

آخرين فرصت ثبت نام در كارگاه‌ها و بازديدها

15/7/1392

آخرين فرصت ثبت نام در نمايشگاه

15/7/1392

اعلام نتايج داوري مقالات

15/7/1392

ثبت نام نهائي جهت اعمال تخفيف (پرداخت هزينه ثبت نام همايش)

20/5/1392

ثبت نام نهائي بدون اعمال تخفيف (پرداخت هزينه ثبت نام همايش)

25/7/1392

برگزاري همايش، نشست‌ها و كارگاه‌ها

7 و 8 آبان ماه 1392

هشتمین دوره انتخاب هیات مدیره انجمن زمین‌شناسی ایران

8 آبان ماه 1392

بازديدهاي علمي

9 آبان ماه 1392

 

 


 

 

هشتمین دوره انتخاب هیأت مدیره انجمن زمین‌شناسی ایران

بدینوسیله از کلیه اعضا پیوسته انجمن زمین‌شناسی ایران دعوت می‌شود جهت رأی‌گیری در خصوص انتخاب هیأت مدیره دوره هشتم در تاریخ 8 آبان ماه 1392 در دانشگاه شهید بهشتی حضور به هم رسانند. اطلاعات بیشتر در خصوص ساعت و محل حضور بر روی وبگاه انجمن زمین شناسی ایران به آدرس www.geosociety.ir متعاقباً اعلام خواهد شد.


 

 

1st International Congress on “Zagros Orogen” in 17th Symposium of Geological Society of Iran

Oct. 29, 2013, Shahid Beheshti University, Tehran, Iran

 

The Zagros Orogenic Belt (ZOB) of Iran, as a part of the larger Alpine–Himalayan mountain chain, extends in a northwest–southeast direction from the East Anatolian Fault (eastern Turkey) to the Oman line (southern Iran) and is world famous for its hydrocarbon reserves. An east-west trending suture zone separating southern Anatolia from the Arabian plate is also associated with the ZOB. This belt is considered to have been formed as a result of the Early Mesozoic collision of Iranian Plate with the north-east moving Arabian Plate, subsequent to the total consumption of the Neo-Tethyan oceanic lithosphere beneath Iran. The ZOB consists of four northwest–southeast-trending parallel zones (from northeast to southwest): (i) Urumia–Dokhtar Magmatic Assemblage; (ii) Sanandaj–Sirjan metamorphic Zone(SSZ); (iii) High Zagros; and (iv) Zagros Simply Folded Belt.

The interdisciplinary session on Zagros Orogen seeks contributions from igneous, metamorphic and sedimentary petrology, overall tectonicand mineralization as most important keys to understand the geological evolution of the Zagros Orogen.

 Based on the submitted abstract, invited guests will provide oral presentations on different aspects of the Zagros Orogen on Oct. 29, 2013 at Shahid Beheshti University, Tehran, Iran. The deadline for abstract submissionis Oct. 4, 2013.

 

Instructions for abstract

The abstract should not be longer than 500 words (body text). The abstract should be prepared as a Word document (.doc or .docx) without any formatting!
The abstract should contain (Please follow the order):

 • Title of the contribution
 • Author(s) (full first name full last name) (Please indicate presenting author with *)
 • Affiliation(s)
 • Main text
 • References (Please keep number of references to a minimum!)

Abstract must be submitted by Oct. 4, 2013 as an attachment to an e-mail to 17gthgsi@mail.sbu.ac.ir with abstract as subject. Please indicate in the e-mail your preference for oral or poster presentation. We will try to honor your request, however talk slots are limited.
Please note that only abstracts in English can be accepted. Figures will not be included in the abstract.

A two-day field trip to the Golpaygan regionwill be organized, leaving Tehran on the morning of Wednesday Oct. 30, 2013 and returning to Tehran on the evening of Friday Oct. 31, 2013. Please note that the number of participants is limited. Participation will be reserved on a first come first served basis.

 

17th GSI Symposium

 

For more information

Please contact


Dr. F. Masoudi
Tel.: +98 21 29902626
Fax: +98 21 29902611
E-mail: 17thgsi@mail.sbu.ac.irf_masoudi@sbu.ac.ir
http: www.earth.sbu.ac.ir
Dept. Office: Research Deputy Dean, Faculty of Earth Sciences, Shahid Beheshti University, Evin, Tehran-1983963113, Iran
 

 

دبیر : دكتر فريبرز مسعودي
دبیر اجرایی : دکتر فريبرز مسعودي
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک