نخستین همایش ملی وقف و علم و فناوری

مشاهده خبر

نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری در مشهد مقدس برگزار می شود

حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی با اشاره به اینکه امسال همایش ملی وقف علم وفناوری در جهت توسعه و تبیین نیاز به وقف علمی به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود، بیان داشت: مقدمات و سیاست گذاری آن انجام شده که با حضور اساتید و فرهیختگان این نیاز علمی تبدیل به گفتمان شود.

احمد زاده افزود: به همت کمیته یاوران وقف این دغدغه به مسئولین منتقل شده تا بتوانند این موضوع را دنبال و زمینه ایجاد وقف در عرصه های علم وفناوری، حمایت از نخبگان، پژوهش و موضوعات دانش بنیان فراهم شود.

دبیر نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری، نیز در تشریح برگزاری این همایش در گفتگو با خبرنگار ما گفت: وقف در زمینه ی علم و فناوری از حوزه های مهمی است، که اگر مردم و خیران آن را برعهده بگیرند، نتایج مفید و چشمگیری برای کشور خواهد داشت.

دکتر عباسی با اشاره به ضرورت اهتمام نسبت به رشد علمی و حمایت از مخترعان در سطوح عالی کشور افزود: اگر بخواهیم کشوری قدرتمند و توانمند باشیم باید در حوزه های دانش بنیان و تولید علم با همکاری خیران در حوزه وقف کشور را به ارتقای علمی مطلوب برسانیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان و جوانان ما از لحاظ فکر و ایده در جایگاه مناسبی قرار دارند و باید توانمندی آنان به تولید یک علم دانش بنیان توسعه یابد، ابراز امیدواری کرد که خراسان رضوی به عنوان پیشگام در عرصه وقف علم و فناوری بتواند با این حرکت و تداوم به تدریج دیگر استان های کشور را نیز با خود همراه کند.

لازم به ذکر است، نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، کمیته یاوران وقف و پارک علم و فناوری ، دفتر همکاری علمی و امور نخبگان و خیران برگزار خواهد شد.

$RelatedLink : سایت اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی
$Source : سایت اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی
تاریخ انتشار: 1396/10/20 - 11:10
دسترسی سریع
تاریخ های مهم
ارسال خلاصه مقاله
از 1396/10/25 تا 1396/12/01
داوری چکیده مقاله
از 1396/11/25 تا 1396/11/30

 

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه فردوسی مشهد
روزهای کنفرانس:
از 1396/12/09 تا 1396/12/09
دبیر : دکتر جواد عباسی
دبیر علمی : دکتر زهیر صیامیان
دبیر اجرایی : مهندس جعفر زارع
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک