اولین کنگره قزلباشان در ایران و آناطولی

مشاهده خبر

جلسه هماهنگی کنگره با مراکزآموزشی، علمی و فرهنگی

جلسه هماهنگی دانشگاه ها و نهادهای فرهنگی جهت برگزاری کنگره ملی «قزلباشان در ایران و آناطولی» در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

دکتر احمد یوسفیان دارانی معاون اجرایی دانشگاه محقق اردبیلی در این جلسه با بیان اینکه کنگره ملی «قزلباشان در ایران و آناطولی» ششم و هفتم مردادماه سال جاری همزمان با هفته اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد، گفت: دانشگاه محقق اردبیلی یک سری برنامه هایی را در جهت برگزاری این کنگره ملی انجام داده است و انتظار می رود دستگاه ها و نهادهای فرهنگی استان نیز ما را در برگزاری هر چه مطلوب تر این کنگره یاری کنند.

وی با بیان اینکه زمان ارسال چکیده مقالات برای این کنگره تا اول خرداد ماه و زمان اعلام پذیرش چکیده نیز 5 خرداد ماه سالجاری تعیین شده است، افزود: زمان ارسال کامل مقالات نیز تا 30 خرداد ماه و اعلام زمان پذیرش کامل مقالات نیز 15 تیرماه می باشد.

یوسفیان دارانی همچنین از تشکیل کمیته های اجرایی و علمی و زیربخش های آنان خبر داد و اضافه کرد: وب سایت کنگره نیز ایجاد شده و طبق مذاکرات انجام شده با پایگاه  ISC، این کنگره توسط پایگاه ISC حمایت خواهد شد.

یعسوب اصغری رئیس دفتر توسعه فرهنگی آذربایجان دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: در این راستا از 1.5 سال گذشته دفتر توسعه فرهنگی آذربایجان در دانشگاه محقق اردبیلی تشکیل شد.

وی برگزاری همایش های صفویه شناسی، عثمانی شناسی، شب شعر و غیره را از جمله مهمترین برنامه برگزار شده توسط این دفتر در طول 1.5 سال گذشته عنوان کرد.

اصغری با بیان اینکه خاستگاه صفویه آذربایجان و اردبیل است، ولی متاسفانه تاکنون در این زمینه آنطور که باید کار نشده و نادیده گرفته شده است، افزود: اولین اقدام جهت معرفی بصورت ملی بحث قزلباشان است که در قدم اول احیای کلاه قزلباشی در دستور کار قرار گرفته شده است و سعی می شود در روز برگزاری کنگره از این کلاه رونمایی شود.

رئیس دفتر توسعه فرهنگی آذربایجان دانشگاه محقق اردبیلی برگزاری چنین کنگره ها و همایش هایی را ضروری دانست و خواستار مشارکت نهادهای فرهنگی در برگزاری مطلوب این کنگره شد.

دکتر سجاد حسینی دبیر علمی این کنگره نیز با بیان اینکه هدف از برگزاری این کنگره جلوگیری از مصادره تاریخ قزلباشان است، تاکید کرد: قزلباشان مختص ایران و اردبیل هستند.

وی همچنین با اشاره به محورهای برگزاری این کنگره، گفت: قزلباشان و هویت، قزلباشان و صفویه، قزلباشان و تاریخ نگاری، قزلباشان و عثمانی و نقش قزلباشان در حکومت های بعد از صفویه پنج محور مهم برگزاری این کنگره هستند.

در ادامه نمایندگان دانشگاه های پیام نور و جامع علمی و کاربردی، حوزه هنری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نحوه همکاری و حمایت خود را در برگزاری این کنگره ملی اعلام کردند.

AWT IMAGE

تاریخ انتشار: 1395/02/21 - 20:50
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

تاریخ های مهم

 

آخرین مهلت ارسال چکیده مبسوط مقالات: 30 خرداد ماه 1395

زمان اعلام پذیرش چکیده مقالات: 31 خرداد ماه 1395

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: 27 تیرماه 1395

زمان اعلام پذیرش اصل مقالات: 28 تیر ماه 1395

آخرین مهلت تکمیل ثبت نام و پرداخت هزینه ها: 30 تیر ماه 1395
تاریخ برگزاری : 6 الی 7 مرداد 1395

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه محقق اردبیلی
روزهای کنفرانس:
از 1395/05/06 تا 1395/05/07

اولین کنگره ملی

«قزلباشان در ایران و آناطولی»

دانشگاه محقق اردبیلی

دفتر توسعه فرهنگی آذربایجان

ششم و هفتم مرداد 1395

.

دبیر علمی : دکتر سجاد حسینی
دبیر اجرایی : دکتر مهدی میرزارسول زاده
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک