دومین همایش ملی شفای پایدار

راهنمای ارسال مقاله

برای ارسال مقاله ابتدا باید در سایت  http://conf.isc.gov.ir/csh96ثبت نام نمایید و  برای پیگیری آن به  همین نشانی مراجعه فرمایید. - مقاله ارسال شده باید پژوهشی و حاصل تحقیق نویسندگان باشد؛ مقالات ترجمه‌ ای پذیرفته نمی‌شوند.

- مقالات " مروری " از اشخاص با تجربه و با بصیرت کامل از موضوعی خاص، دارای ارجاع به تعداد قابل‌ قبولی از مقالات منتشر شده نویسنده پذیرفته می‌ شود.

- زبان مقاله باید فارسی باشد. از آوردن اصطلاحات خارجی که معادل‌ های دقیق و رسایی در زبان فارسی دارند خودداری شود و در مواقع ضروری، معادل لاتین لغت مورد نظر، جلوی آن در پرانتز نوشته شود.

مراحل پذیرش مقاله

- مقالات رسیده پس از بررسی اولیه توسط سردبیر برای داوری ارسال می‌ شوند و پس از اخذ نظر داوران جهت تایید نهایی در کمیته علمی همایش مطرح می‌شوند.

- مقالاتی که برای چاپ آماده شده ‌اند برای تایید نهایی به نویسنده ارجاع می شود. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسندگان است..

- مقالات پس از پذیرش با صلاحدید نویسنده یا نویسندگان مقاله در سایت SCI  ایندکس خواهد شد.

دستورالعمل نگارش و ارسال مقالات پژوهشی

1. فرستنده مقاله به عنوان مسئول ارتباط امور مجله ومقاله در نظر گرفته می‌ شود و کلیه مکاتبات و اطلاع‌ رسانی‌ های بعدی با وی صورت می‌ گیرد.

2. به هنگام ارسال یا ویرایش پرونده مقاله دقت داشته باشید که چکیده فارسی و انگلیسی و کلیدواژه‌ های فارسی و انگلیسی و همچنین مشخصات خواسته شده نویسنگان به دقت در جای مناسب نوشته شوند. مقالات فاقد این اطلاعات در سیستم بررسی وارد نمی‌ شوند.

3. مقاله باید از نظر ساختار حایز شرایط زیر باشد:

الف) عنوان فارسی و انگلیسی

ب) چکیده فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق): دارای بخش‌های سابقه و هدف(Background and Objective) ، مواد و روش‌ها(Methods) ، یافته‌ها(Findings) و نتیجه‌گیری(Conclusion) تا 250 کلمه فارسی و 150 تا 250 کلمه انگلیسی.

نکته: چکیده مقاله باید شامل عنوان و موضوع مقاله، روش تحقیق و نتیجه‌گیری شامل مطالب مهم یافته‌های تحقیق باشد و حتی‌الامکان از 200 کلمه تجاوز نکند.[و قواعد چکیده پایان نامه نیز در آن رعایت شود.]

ج) کلیدواژه‌ های فارسی و انگـلیسی (ترجمه دقیق)، حداقل 3 و حداکثر 6 کلمه، تمامی کلیدواژه ها باید با سرعنوان موضوعی پزشکی(Medical Subject Heading) مطابقت داده شود.

د) متن اصلی دارای مقدمه(Introduction)، مواد و روش ‌ها(Methods)، یافته ها(Findings)، بحث و نتیجه‌ گیری(Conclusion) (همگی دارای عدد ارجاعات به منابع داخل پرانتز) و تقدیر و تشکر (در صورت صلاح‌دید نویسنده و حداکثر در 3 سطر)

 نکته: کل مقاله شامل تمام بخش ‌های آن باید حداقل 5 و حداکثر 15 صفحه باشد.

ه) ارجاع به منابع در همه‌ موارد لازم به ‌صورت کامل رعایت شود (شیوه‌ نامه منبع‌نویسی در بخش دیگری از این مجله آورده شده است). برای ارجاع به یک منبع از سیستم شماره ‌گذاری استفاده گردد. بدین شکل که منابع در قسمت فهرست منابع و براساس ترتیب استفاده در متن طبقه‌ بندی گردیده و به ترتیب شمار‌ه ‌گذاری شوند. هر کجای متن که لازم است، عدد مربوط به منبع مورد نظر در پرانتز آورده شود.

4. کل متن به صورت یک‌ستونی و در کاغذA4 با فواصل مساوی 3 سانتیمتر از بالا، پایین، چپ و راست صفحه تایپ شوند. برای تایپ قسمت‌ های مختلف مقاله به شرح زیر عمل نمایید

الف) تمام متون فارسی باید با فونت میترا و تمام متون انگلیسی با فونتTimes New Roman تایپ شوند. در صورت احتیاج، فونت‌ های فوق را از سایتwww.fontsfarsi.ir دریافت کنید.

ب) فواصل خطوط در تمام مقاله 1 واحد باشد.

ج) مشخصات نویسنده مسئول با فرمت (نام، نام‌ خانوادگی، درجه علمی، رشته تحصیلی یا تخصص، شماره همراه، شماره محل کار، آدرس آکادمیک و آدرس پست الکترونیک) به طور کامل درج شود. نکته: آدرس آکادمیک به این صورت نوشته می‌شود: نام گروه، نام بخش، نام دانشکده، نام دانشگاه، شهر، کشور. اطلاعات نویسندگان دیگر با فرمت زیر : (نام، نام‌ خانوادگی، درجه علمی و عنوان رشته تحصیلی و آدرس آکادمیک) به طور کامل درج شده و ترتیب قرار گرفتن نام آنها مشخص شود. د) در صفحه اول باید ابتدا چکیده و کلیدواژه ‌های فارسی اندازه 11و در انتهای مقاله قبل از منابع و ماخذ چکیده و کلیدواژه‌ های انگلیسی (اندازه 10) نوشته شود.

د) نوشته ‌های فارسی صفحات متن اصلی مقاله با فونت اندازه 12 و نوشته‌ های انگلیسی با فونت اندازه 11 نوشته شوند. تیترها بُلد باشند. منابع در انتهای متن اصلی و با اندازه فونت 10 نوشته شوند.

  ه) در عنوان مقاله و چکیده به استثنای مقیاس‌های استاندارد نباید از کلمات اختصاری استفاده کرد. - اسامی علمی با حروف ایتالیک نوشته و یا زیر آن خط کشیده شود. معادل خارجی نام‌ها و مفاهیم بکاررفته در متن، جلوی نام یا مفهوم مربوط میان پرانتز آورده شود.

و) جداول باید دارای عنوان باشد و عنوان بالای جدول با دو خط نزدیک به هم با فاصله تقریبی یک میلی متر از بقیه قسمت‌های جدول جدا گردد. (اندازه فونت فارسی 10 و انگلیسی 9 داشته باشند.) اعداد و ارقام و مطالب جدول نباید در متن مقاله تکرار شده باشد. ابعاد جدول باید طوری تنظیم شود که در یک صفحه مجله (طولی یا عرضی) جا بگیرد.

 ز ) متن مقاله به فارسی نوشته شود و از نگارش کلمـات لاتین به صورت فارسی اکیدا پرهیز گردد؛ مگر در مواردی که هیچ جـایگـزین پذیرفته‌ شده‌ای برای واژه‌ مورد نظر موجود نباشد. در هر جای متن که لازم به نظر می‌ رسد، معادل لاتین کلمه‌ فارسی نوشته شده در همان محل و داخل پرانتز آورده شود. بدیهی است که معادل لاتین یک کلمه‌ مشخص، فقط یک‌بار و در اولین مورد استفاده‌ی کلمه‌ فارسی آن نوشته می‌ شود.

روش رفرنس نویسی:

 به دلیل مشکلاتcitation مقالات فارسی در بانک های اطلاعاتی دنیا،پیشنهاد می شودکلیه منابع فارسی،تماما به صورت انگلیسی و بر مبنای الگوی ونکور ارائه شوند. جهت نگارش منابع فارسی به زبان انگلیسی در صورتی که در منبع اصلی ترجمه انگلیسی عنوان مقاله،نام مجله یا کتاب در قسمتهای پشت جلد کتاب یا مقاله و یا در قسمت چکیده انگلیسی وجود داشته باشد از همان ترجمه انگلیسی استفاده می شود.درصورتی که ترجمه انگلیسی برای منبع فارسی در خود منبع اصلی ذکر نشده باشد لازم است «عنوان مقاله، اسم مجله و نیز اسم نویسندگان» آوا نویسی شود. و در پایان رفرنس های فارسی داخل قلاب[in Persian] قید گردد.

دسترسی سریع
تاریخ های مهم

منتظر حضور شما سروران در دومین همایش ملی شفای پایدار هستیم

19 و 20 مهرماه 1396

دانشگاه علوم پزشکی بابل 

سالن امام علی(ع)

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه علوم پزشکی بابل
روزهای کنفرانس:
از 1396/07/19 تا 1396/07/20

عنوان همایش : دومین همایش ملی شفای پایدار

شماره تماس با دبیرخانه همایش  01132196213 

شماره تماس 2:      01132194152

رایانامه: shafayepaydar@mubabol.ac.ir
                 shafayepaydar@gmail.com
 
دبیر علمی : دکتر محمدهادی یدالله پور
دبیر اجرایی : سرکار خانم زهرا دهقان
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک