اولین کنگره ملی روانشناسی خانواده

معرفی

انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران و اندیشکده خانواده مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مدیریت امور زنان و خانواده وزارت کشور و مدیریت امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان و با هدف معرفی فعالیت های پژوهشی در زمینه روانشناسی و مشاوره خانواده و در راستای ارج نهادن به تلاش پژوهشگران اقدام به برگزاری کنگره ملی روانشناسی خانواده با مجوز ملی از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور (به شماره 8212/93/221 مورخه 19/6/1393) نمود.

از بین 1405 مقاله ارسالی به دبیرخانه کنگره که مورد ارزیابی کمیته داوران علمی کنگره قرار گرفت، نهایتا 384 مقاله مورد پذیرش واقع شد و از این تعداد 40 مقاله برای ارائه شفاهی و 344 مقاله برای بخش پوستری انتخاب شدند. در نهایت چکیده تمام مقالات پذیرفته شده در مجموعه چکیده مقالات اولین کنگره ملی انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران در قالب کتابچه و لوح فشرده منتشر شد.

هدف دوم از برگزاری کنگره، ایجاد فضای مناسب بین متخصصان حوزه خانواده و ازدواج و مسئولین اجرایی ملی و منطقه­ای مرتبط با خانواده بود. مسئولین اجرایی این کنگره دستیابی به این هدف را از طریق برگزاری 3 پانل تخصصی با عناوین "رسالت کارگزاران جامعه اسلامی در فراهم نمودن بستر مطلوب ازدواج به هنگام و خانواده پایدار"، "شیوه های تحقق اصل دهم قانون اساسی از منظر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" و "بررسی تحلیلی ریشه های همسرگریزی و طلاق و روش­های پیشگیری از آن" دنبال کردند.

 از دیگر برنامه های کنگره، برگزاری 4 سخنرانی در زمینه مسائل روز حوزه خانواده و ازدواج با عناوین "مبانی روانشناختی خانواده در ایران و جهان"، " وضعیت خانواده در ایران و رویکرد جدید خانواده درمانی"و " هم زبانی و هم زمانی شناختی و هیجانی و آثار روانشناختی آن در تعامل خانواده"بود.

مسئولین این کنگره به منظور افزایش دانش کارشناسان و درمانگران حوزه مرتبط با روانشناسی و مشاوره خانواده، اقدام به برگزاری 4 کارگاه آموزشی با عناوین "درمان اختلال میل جنسی"، " اخلاق حرفه ای در روانشناسی و مشاوره"، "ماهیت عشق و دلبستگی بزرگسالان" و "مهارت های تحلیل و آنالیز داده های پژوهش کیفی به همراه آموزش نرم افزار کیفی" نمودند. همچنین تجلیل از پژوهشگران و استادان ممتاز حوزه روانشناسی و مشاوره خانواده از دیگر اهداف این کنگره بوده است. 

 

در این کنگره سعی شد تا آخرین دستاورهای علمی در محورهای کنگره، توسط متخصصین مربوطه، در قالب ارائه مقاله و نمایش پوستر عرضه شود. برگزارکنندگان کنگره برآن بودند تا در حاشیه همایش با دعوت از سخنرانان کلیدی داخلی و بین المللی، پانل ها، کارگاههای آموزشی، و تجلیل از پژوهشگران و استادان ممتاز حوزه روانشناسی و مشاوره خانواده و ازدواج و معرفی آثار برجسته آنان، فضای علمی پربارتری را فراهم آورند.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم
ارسال خلاصه مقاله
از 1393/06/20 تا 1393/07/30
داوری چکیده مقاله
از 1393/06/25 تا 1393/08/10
اعلام نتایج چکیده مقاله
از 1393/07/15 تا 1393/08/15
ثبت نام فردی شرکت کنندگان
از 1393/06/01 تا 1393/08/25

 

اطلاعات کنفرانس
 
انجمن روانشناسی خانواده ایران
روزهای کنفرانس:
از 1394/08/29 تا 1394/08/30

 

 

دبیر : دکتر رضا خجسته مهر
دبیر علمی : پروفسور غلامعلی افروز
دبیر اجرایی : دکتر خدیجه شیرالی نیا
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک