اولين کنگره ملي سلامت غذا توليد ، تبديل ، مصرف

معرفی
کنگره ملی سلامت غذا

با استعانت از خداوند متعال، " کنگره ملی سلامت غذا: تولید، تبدیل، مصرف" با حمایت مؤثر ارگان ها، سازمان ها و مجامع علمی و دانشگاهی، توسط مرکز تحقیقات کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار خواهد شد. باتوجه به اهمیت تولیدات کشاورزی و همچنین سلامت غذا در جامعه ، این کنگره با همکاری متولیان این امر که در یک طیف گسترده و مرتبط با زنجیره تولید تا عرضه و صادرات ، اعم از مسئولین، تولیدکنندگان ، مسئولین فنی و بهداشتی ، کارشناسان ، صادرکنندگان و صاحبان صنایع کشاورزی می باشد برگزار می گردد تا با ارایه جدیدترین مقالات و دستاوردهای علمی و تجربی روز دنیا توسط این اساتید، پژوهشگران و محققین در راستای ارتقای سطح علمی با هدف افزایش بهره وری ،ترویج و نهایتا سلامت جامعه گامی استوار برداریم .

تاکنون کنگره های ملی و منطقه ای متعددی پیرامون مسائل مختلف کشاورزی برگزار شده است؛ اما با توجه به اهمیت موضوع تولید غذای سالم و ضرورت تبادل نظر منظم صاحب نظران این حوزه، تیم برگزارکننده ، با هدف ايجاد فرصتي مناسب براي تبادل اطلاعات و ارایۀ دستاوردهاي پژوهشي و علمی انديشمندان، پژوهشگران و دست‌اندرکاران حوزه های مختلف کشاورزی، پزشکی و میکروبیولوژی کنگره فوق را برگزار خواهد کرد.

رویکرد مرکز تحقیقات کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در برگزاری این کنگره، جلب مشارکت تمامی مراکز علمی و حرفه ایی ، تعامل با انجمن های ملی و بین المللی مرتبط و دعوت از صاحبنظران برجسته با هدف تعامل علمی از یک سو و افزایش خود باوری علمی در کشور ، تمرکز بر مسائل و چالشهای روز ، طراحی محتوای علمی و کاربردی برای مسئولین میباشد .

لذا از کليۀ علاقه‌مندان و صاحب نظران دعوت مي‌شود تا با ارسال يافته‌هاي اصيل علمي و پژوهشي خود در برگزاري هر چه بهتر این کنگره مشارکت فعال داشته باشند. به امید دیدار شما.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

اطلاعات کنفرانس
 
مرکز تحقیقات کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
روزهای کنفرانس:
از 1393/07/23 تا 1393/07/24

وب سایت کنگره

www.nfs2014.ir

 

دبیر علمی : دکتر داود حبیبی
دبیر اجرایی : دکتر مریم معرفی
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک