دومین همایش ملی مکانیک خاک و مهندسی پی

معرفی

در پی برگزاری موفق نخستین «کنفرانس ملّی مهندسی ژئوتکنیک ایران» و کارگاه‌های تخصصی جانبی در «دانشگاه محقق اردبیلی» و به‌ منظور توسعه ی هر‌چه ‌بیشتر علم مهندسی ژئوتکنیک، برگزاری همایش‌‌ های ملّی سالانه در رشته ی مهندسی ژئوتکنیک، در اولویت کاری نمایندگان دانشگاه‌ های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری قرار گرفت. از این ‌رو، «هیأت ‌امنای همایش‌ها و رویداد‌های علمی مهندسی ژئوتکنیک» با هدف مدیریت و ساماندهی این‌گونه رویداد های علمی تشکیل شد و بر اساس رای موسسین دبیرخانه دائمی آن در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر و شروع بکار کرد. بر‌اساس مصوبات این هیئت‌ امنا، برای جلب مشارکت متخصصان کشور مقرر شد این کنفرانس های علمی مرتبط هر سال، در یکی از دانشگاه‌ های کشور برگزار شود. چرا که برگزاري همايش و سمينارهاي علمي تلاشي درراستاي اغناء روحيه جستجوگري و  كاوشگري جامعه علمي دانشگاهي براي كسب معلومات و اطلاع از يافته هاي جديد در عرصه علم و دانش است. علاوه بر آن، برگزاری همایش ها به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و محققین و علم آموزان و ایجاد زمینه ای برای فعالیت های جمعی کمک شایانی می نماید.

بر این اساس يكي از فعاليتهاي مهم هیات امنا برگزاري همايش هاي بين المللي و داخلي مي باشد كه از طريق همكاري مشترك معاونت های پژوهشي دانشگاههای عضو با گروههاي آموزشي، مراكز تحقيقات و سازمان ها اجرا مي شود. در راستاي هرچه بهتر انجام شدن همايش ها، هیات امنا همایش ها مجموعه همایش های را در زمینه مهندسی ژئوتکنیک تنظيم كرده است. در این راستا هیات‌‌ امنای با مشارکت و نظارت علمی هیات امنای همایش ها و رویدادهای علمی مهندسی ژئوتکنیک ایران نخستین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی در آذرماه 1393 با موفقیت در «دانشگاه تربیت ‌دبیر شهید رجایی تهران» برگزار شد ودر ادامه با بررسی توانمندی های دانشگاه های کاندید با برگزاری « دومین کنفرانس  ملّی مکانیک خاک و مهندسی پی» در سال 1394، به میزبانی "دانشگاه صنعتی قم" موافقت به عمل آمد. 

 

دومین کنفرانس ملّی مکانیک خاک و مهندسی پی با مشارکت اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، پژوهش‌گران و صنعت‌گران و با همکاری شرکت‌کنندگان و مقامات عالی‌رتبه و با راهبری هیأت امنای همایش‌ها و رویدادهای علمی مهندسی ژئوتکنیک برگزار می‌ گردد. یکی از اهداف اصلی این کنفرانس دو روزه، در دانشگاه صنعتی قم، فراهم‌آوردن امکانی برای شرکت‌کنندگان است تا بتوانند دستاوردها و خدمات و آخرین تکنولوژی‌های مرتبط با حوزه ی تخصصی خود را به مخاطبان حاضر در این کنفرانس ارائه دهند. بدین ‌منظور از تمامی متخصصان، پژوهشگران، مهندسان، استادان و دانشجویان کشور و صاحبان صنعت که در زمینه ی مهندسی ژئوتکنیک در‌حالِ فعالیت هستند، دعوت می‌شود در این کنفرانس حضور یافته و فعالانه مشارکت کنند.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

تاریخ برگزاری کنفرانس:
22 و 23 مهرماه 1394

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات:
31 خرداد 1394
12 تیر 1394

اعلام نتیجه داوری چکیده مقالات:
15 تیر 1394

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات:
10 مرداد 1394
31 مرداد 1394

اعلام نتیجه داوری اصل مقالات:
6 شهریور 1394

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه صنعتی قم
روزهای کنفرانس:
از 1394/07/22 تا 1394/07/23

 سایت کنفرانس:

http://www.2SMFE.ir

دبیر : دکتر مسعود عامل سخی
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک