هفتمین کنفرانس بین المللی نانو ساختارها

معرفی

با توجه به رشد سریع علم در کشور و ارتقاء جایگاه علمی ایران در چند سال اخیر به ویژه در زمینه علوم و فناوری نانو، ضرورت برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های علمی و تخصصی برای تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات در میان محققین و پژوهشگران جوان بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور، امری ضروری است. همکاری‌های علمی و پژوهشی در سطح بین‌المللی و ارتقاء کیفیت پژوهش‌های بنیادی و توسعه‌ای در تقویت و رشد این جایگاه بسیار موثر خواهد بود. در این راستا، دانشگاه صنعتی شریف به همت پژوهشکده علوم و فناوری نانو با برگزاری اولین کنفرانس نانوساختارها به صورت کارگاه آموزشی با عنوان NS2006 در اسفند 1384 و در جزیره کیش این رویداد را پایه­گذاری نمود. دومین کنفرانس نانوساختارها با عنوان NS2008در اسفند 1386 و سومین کنفرانس نانوساختارها با عنوان NS2010در اسفند 1388 با حضور تعدادی از اساتید مراکز تحقیقاتی و دانشگاه­های خارجی به عنوان سخنران مدعو و در سطح ملی در پردیس بین­المللی دانشگاه صنعتی شریف واقع در جزیره کیش برگزار شدند. چهارمین و پنجمین کنفرانس نانوساختارها با عنوان ICNS4و ICNS5در سطح بین­المللی با تاکید بر مشارکت محققین خارجی به ترتیب در اسفند ماه 1390 و 1392 در جزیره کیش و در سطح گسترده‌تری از لحاظ شرکت‌کنندگان داخلی و با حضور پژوهشگرانی بیش از 30 کشور جهان برگزار شدند. موفقیت این سلسله رویدادها و به ویژه حضور اساتید برجسته و دارندگان جوایز نوبل (حضور پروفسور آندره گایم برنده جایزه نوبل فیزیک سال 2010 در پنجمین دوره از این کنفرانس) منجر به تثبیت هرچه بیشتر جایگاه این کنفرانس به عنوان یک رویداد دوسالانه مهم بین­المللی در منطقه و جهان شد.  به دنبال این موفقیت­ها و استقبال بی­نظیر محققین داخلی و بین­المللی، ششمین کنفرانس بین­المللی نانوساختارها (ICNS6)در تاریخ 17 الی 20 اسفند 1394 در جزیره کیش در دو محل مرکز همایش­های بین­المللی کیش و پردیس بین­الملل دانشگاه صنعتی شریف برپا شد. این کنفرانس با حضور چهره­های شاخص علمی از نقاط مختلف جهان و با استقبال خوب افراد فعال در حوزه علوم و فناوری نانو، تاثیر قابل توجهی بر تثبیت جایگاه علمی کنفرانس در کشور و منطقه داشت. با نگاهی به مطلب منتشر شده در ژورنال ACS NANOتحت عنوان "Nanoscience and Nanotechnology around the Word" پس از حضور چهار تن از دبیران این نشریه در ششمین دوره ازاین کنفرانس می­توان نظرات شرکت کنندگان خارجی در مورد کنفرانس را دریافت.

شرکت دانشمندان برجسته از سراسر ایران و جهان به ویژه سردبیران مجلات شاخص و رؤسای مراکز علمی و پژوهشی مرتبط با حوزه­ی نانو فناوری از نکات بارز این سلسه از کنفرانس­هاست. تعداد مقالات منتشر شده در مجلات شاخصی همچون نیچر و ساینس توسط مدعوین تنها در ششمین دوره از این کنفرانس به بیش از 100 مقاله می­رسید که بیانگر سطح علمی بالای سخنرانان بود.

در ادامه این سلسه از کنفرانس­ها، هفتمین کنفرانس بین­المللی نانوساختارها در تاریخ 8 الی 10 اسفندماه سال 1396 و با تغییر مکان از جزیره کیش برای تسهیل حضور شرکت­کنندگان در تهران برگزار خواهد شد.

 

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

آغاز دریافت الکترونیکی مقالات: اول تیر 1396

پایان مهلت ارسال مقالات (داوری در بخش شفاهی و پوستر): 15 ام مهر 1396

پایان مهلت ارسال مقالات (داوری در بخش پوستر): اول آبان 1396

پایان مهلت ثبت نام: اول بهمن 1396

پایان مهلت ثبت نام با تاخیر: 13 بهمن 1396

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه صنعتی شریف- پژوهشکده علوم و فناوری نانو
روزهای کنفرانس:
از 1396/12/08 تا 1396/12/10
دبیر : محمدرضا هرمزی نژاد
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک