English
اولین کنگره بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلانشهرها، راهکارها و چالش ها با محوریت پدافند غیر عامل و مدیریت بحران

معرفی
کنگره بین المللی امنیت و توسعه پایدار شهری

امنیت به عنوان مهم‌ترین رکن پیشرفت و سلامت جامعه است و توسعه و پیشرفت در ابعاد مختلف و تاثیرگذاری آموزش و تحصیل علم و دانش با وجود امنیت دست یافتنی می‌شود. بدون امنیت دستیابی به هیچ دانشی به سهولت میسر نمی‌شود و کسب علم و دانش، اجتماع را در برابر انواع آسیب‌هایی که بنیان نظم و امنیت جامعه را متزلزل می‌کند مصون می دارد. این کنگره با شعار گفت‌وگو، احترام، اعتماد و همکاری جهت نیل به امنیت و پیشرفت جمعی آغاز به کار کرد. از منظر جمهوری اسلامی ایران همانطور که خداوند سبحان، مسلمانان بلکه کل بشریت را به « تعاونوا علی البر و التقوی ...» دستور داده‌اند، بزرگترین «بر» در حال حاضر « امنیت پایدار » و مقابله هوشمندانه با ناامنی‌های منطقه که اصولا ریشه‌های آن در خارج از منطقه قرار دارد، می‌باشد و متاسفانه دورنمای روشنی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
از نظر برگزارکنندگان این کنگره، امنیت پایدار این منطقه پیش نیاز پیشرفت مادی و معنوی آن است و این امنیت، جز در سایه اعتماد، تعاون و همکاری کشورهای منطقه به دست نمی‌آید. ازآنجاییکه دشمنان منطقه با هدف تنازع و درگیری بین کشورهای منطقه و درون این کشورها بر طبل منازعه می‌کوبند و متاسفانه تعدادی معدود از کشورهای منطقه در این دام گرفتار شده‌اند، این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در قریب چهار دهه از عمر با برکت خود همواره با هدف انسجام در امت اسلامی حرکت کرد و نسبت به ثبات و پیشرفت امت اسلامی دغدغه داشته است.‌ امید داریم این حرکت ملی بلکه فراملی که با استقبال و حضور مسئولان عالی و ارشد کشور و کشورهای منطقه و حتی فراتر از منطقه روبرو شده است، بتواند قدمی در راه انسجام امت اسلامی که امروز درگیر آلام زیادی است و قلب هر انسانی را به درد می آورد، بردارد.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم
تاریخ های مهم:
ارسال متن کامل مقاله:
از 1396/08/30 تا 1397/01/15
داوری متن کامل مقاله :
از 1397/01/16 تا 1397/01/28
نتایج نهایی متن کامل مقاله:
از 1397/01/28 تا 1397/02/01
ثبت نام فردی شرکت کنندگان:
از 1396/08/30 تا 1397/02/03
ثبت نام گروهی شرکت کنندگان:
از 1396/08/30 تا 1397/02/03

 

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه امام علی (ع)
روزهای کنفرانس:
از 1397/08/30 تا 1397/08/30

 

 

 

 

 

 

  • ارتقاء علمی در زمینه مبانی امنیتی
  • روزآمدسازی دانش تخصصی امنیتی
  • استفاده از آخرین دستاوردهای نوین علمی – امنیتی دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشگاه­ها
  • بهره‌مندی از تجارب علمی نخبگان، اندیشمندان و خبرگان امنیتی
  • استفاده از منابع موجود علمی و آموزشی و بسط نظام آموزشی و جهت¬دهی و اثربخشی منابع موجود
  • شناخت دستاوردهای علمی – امنیتی در نمایشگاه امنیتی
  • افزایش فعالیت­های پژوهشی از طریق آشنایی با دستاوردهای نوین امنیتی
دبیر : دکتر محمد حسین فتحی
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک