دومین کنفرانس ملّی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد ICT

معرفی
دومین کنفرانس ملّی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد ICT
در دنیای امروز تغییرات با آهنگی بسیار پرشتاب رخ می‌دهند. تغییرات فناوری و به دنبال آن تغییر در دیگر جنبه‌های زندگی و سازمان، افزایش روزافزون وابستگی متقابل کشورها و ملل از جنبه های گوناگون، تمرکززدایی جوامع و نهادهای موجود که به دلیل گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات شتاب بیشتری یافته‌ است، تمایل روزافزون به جهانی‌شدن به همراه حفظ ویژگی‌های ملی، قومی و فرهنگی و بسیاری عوامل دیگر، لزوم درک بهتر از "کاربردها"، "تغییرات" و "آینده" را برای دولت‌ها، کسب وکارها، سازمان‌ها و مردم ایجاب می‌کند. آینده اساساً دارای عدم قطعیّت است، با این همه آثار و رگه‌هایی از اطلاعات و واقعیت‌ها که ریشه در گذشته و اکنون دارند، می‌توانند رهنمون ما به آینده باشند. «تصمیم گیری بر پایه صرفاً چندین آینده محتمل بر اساس تجارب گذشته»، غفلت از رصد تغییرات آتی و پاسخ مناسب و به موقع را در پی خواهد داشت و با عدم موفقیت روبرو خواهد شد. 
از طرفی گسترش فزاينده‌ فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی بويژه شبكه‌ی جهانی اينترنت و آثار چشمگير آن در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، و لزوم سرمايه‌گذاری وسيع و هدفمند در جهت بهره‌گيری حداكثری از فرصت‌های ناشی از آن در جهت پيشرفت همه جانبه كشور و ارائه خدمات گسترده و مفيد به اقشار گوناگون مردم و همچنين ضرورت برنامه‌ريزی و هماهنگی مستمر به منظور صيانت از آسيب‌های ناشی از آن، ضرورت مطالعات آینده پژوهی و آینده نگاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی را جهت شناخت آینده و برنامه ریزی کارآمد و اثربخش برای آن ایجاب می نماید.
در همین راستا "موسسه پژوهشی مدیریت راهبردی فاتح (تحت نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری)" پس از برگزاری نخستین کنفرانس ملّی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران در اسفندماه 1391 و شناسایی قطب های علمی و مراکز علمی معتبر کشور و فعالیت های پژوهشی ایشان در حوزه های مختلف آینده پژوهی، اکنون با رویکردی تخصصی اقدام به برنامه ریزی و برگزاری "دومین کنفرانس ملّی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد فناوری اطلاعات و ارتباطات" با همکاری سایر دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی کشور نموده است.
محورها
اخبار
 • دسترسی سریع
  تاریخ های مهم
  آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: پنجشنبه 1394/02/20
  اعلام نتایج ارزیابی نهایی اصل مقالات: پنجشنبه 1394/02/31
  مهلت ارسال پاورپوینت مقالات برتر: پنجشنبه 1394/03/07
  آخرین مهلت ثبت نام: یکشنبه 1394/03/10
  تاریخ برگزاری: یکشنبه 17   خرداد 1394 
  اطلاعات کنفرانس
   
  موسسه پژوهشی مدیریت راهبردی فاتح
  روزهای کنفرانس:
  از 1394/03/17 تا 1394/03/17
  مکان برگزاری: تهران، ولنجک، مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی
  تلفن دبیرخانه: 021-66028963-5
  تلفن همراه: 09192549909
  پست الکترونیک: conference@ifpa.ir
  دبیر : دکتر محمدرضا مردانی
  دبیر علمی : پروفسور علی رضائیان
  دبیر اجرایی : جناب آقای محمدرضا حسینی
  كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
  طراحی و اجرا: شرکت آداک