English

اولین کنفرانس بین المللی داوری تجاری و سرمایه گذاری بین المللی

معرفی

با عنایت به شرایط جدید کشور در دوران پس از تحریم و نیاز به ارتقا سطح دانش و توانمندی های وکلا و حقوقدانان ایرانی در سطح استانداردهای بین المللی مرکز شبیه سازی دادرسی های ملی و بین المللی (موت آکادمی) دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی همایش بین المللی و کارگاهی دو روزه، در زمینه داوری تجاری بین المللی، در تاریخ های 27 و 28 آبان  تحت عنوان " همایش و کارگاه بین المللی داوری تجاری بین المللی " برگزار میکند.

در این کنفرانس و کارگاه 2 روزه ارتقا مهارت های حرفه ای بین المللی، برجسته ترین اساتید و وکلای بین المللی مهارت های حل اختلافات بین المللی از طریق داوری تجاری بین المللی را آموزش خواهند داد.

برنامه این کنفرانس و کارگاه های آموزشی به ترتیب ذیل خواهد بود:

روز اول پس از سخنرانی پرفسور آنتونی دیمسیس از دانشگاه اوتاوا در خصوص آخرین پیشرفت های داوری تجاری بین المللی در جهان 2 پنل سخنرانی وجود خواهد داشت.

پنل نخست در خصوص صلاحیت دیوان داوری در داوری های تجاری و اختلافات سرمایه گذاری خواهد بود. در این پنل داوران و حقوقدانانی از انگلستان، آلمان و ایران مباحت مربوط به صلاحیت دیوان داوری در داوری های تجاری و سرمایه گذاری را آموزش خواهند داد.

پنل دوم در خصوص مساعدت قضایی در روند داوری و اجرای شرط داوری خواهد بود. در این پنل داوران و اساتیدی از فرانسه، کانادا، آمریکا و ایران نکات و تکنیک های تنظیم شرط داوری و چگونگی ارجاع اختلاف به داوری توسط دادگاه در قراردادهای حاوی شرط داوری در نظام های مختلف حقوقی آموزش خواهند داد.

روز دوم در بخش اول شرکت کنندگان به گروه های کوچک تر تقسیم خواهند شد تا در کارگاه های آموزش تکنیک های عملی بتوانند مستقیما از تجربیات برجسته ترین وکلا و اساتید بین المللی بهره مند شوند. موضوعات این کارگاه ها به طور کامل پیش از شروع کنفرانس اعلام خواهند شد لذا امکان تغییر موضوعات کارگاه ها و تعداد آنها وجود خواهد داشت. تعدادی از موضوعاتی که تا کنون برای این کارگاه ها تعیین شده به قرار ذیل می باشد:

  1. آقای پرفسور براون ( مشاور ارشد وزارت اقتصاد آلمان ) : تفاوت های تکنیکی داوری سرمایه گذاری و داوری تجاری بین المللی
  2. آقای پرفسور آنتونی دیمسیس ( استاد دانشگاه اتاوا کانادا) : تفسیر و اجرای شرط داوری توسط دادگاه)
  3. خانم سوفی نپرت ( داور کانادایی و سردبیر مجله داوری بین المللی TDM) : تفاوت انواع رای ( رای نهایی و رای مقدماتی) و همچنین تفاوت رای و دستور دیوان
  4. آقای فیلیپ ری ( حقوقدان و داور بین المللی در آلمان و آمریکا) : کارگاه نگارش شرط/ موافقتنامه داوری
  5. خانم کرینا ون تروثا ( رئیس مرکز داوری آلمان DIS) : نقش سازمان داوری در داوری های سازمانی
  6. خانم سیلک نوا کمپف ( وکیل و متخصص تجارت بین الملل از دفتر حقوقی آمرلر آلمان ) : کارگاه نحوه اخذ دستور ارائه اسناد در داوری
  7. خانم دکتر طناز جورابچی ( نحوه تنظیم شهادت نامه در داوری های تجاری بین المللی)
  8. آقای دکتر همایون ارفع زاده (وکیل و متخصص داوری تجاری بین المللی از دفتر حقوقی پیتر اند پیتون سوئیس) : تعیین قانون حاکم در داوری
  9. آقای جولیان فورت ( وکیل و متخصص داوری سرمایه گذاری از دفتر بتو سراگیلیانی فرانسه) : کارگاه نحوه اخذ دستور موقت در داوری های تجاری و سرمایه گذاری

هریک از شرکت کنندگان بسته به زمینه مورد علاقه و ظرفیت کارگاه ها می توانند در حداکثر 2 کارگاه شرکت نمایند. 

در بخش دوم برنامه روز دوم این فرصت برای شرکت کنندگان فراهم خواهد شد تا بتوانند شرایط و چگونگی رسیدگی در یک پرونده داوری تجاری بین المللی را از نزدیک تجربه کنند. خلاصه پرونده پیش در طول کنفرانس در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت و در جریان رسیدگی شرکت کنندگان با استدلالات وکلای طرفین و نحوه تعامل آنها با دیوان داوری آشنا خواهند شد. در این بخش همچنین شرکت کنندگان کاربرد آموخته های خود در طول دوره را به صورت عملی مشاهده خواهند کرد.

مخاطبین این همایش حقوقدانان، وکلا ، متخصصین داوری تجاری بین المللی و فعالین تجارت بین الملل می باشند. این همایش و کارگاه به زبان انگلیسی می باشد و امکان ترجمه همزمان برای شرکت کنندگان فراهم می باشد.

هزینه شرکت در همایش و 2 کارگاه آموزشی در مجموع مبلغ 4000،000 ریال می باشد که به شماره حساب : 98722912 بنام درآمد اختصاصی دانشگاه علامه طباطبائی نزد بانک تجارت واریز گردد.

به شرکت کنندگان گواهی معتبر شرکت در همایش از طرف دانشگاه علامه طباطبایی اعطا خواهد شد.

لطفا فرم اطلاعات شرکت در همایش را از  دریافت و پس از تکمیل به نشانی دبیرخانه همایش به نشانی ایمیل: arbitration.conference@atu.ac.ir ارسال فرمایید. تکمیل و ارسال صحیح این فرم برای صدور گواهینامه شرکت در همایش الزامی است.

لازم به ذکر است دبیرخانه همایش به تعدادی از دانشجویان که انگیزه نامه شرکت در همایش به زبان انگلیسی ارسال نمایند، بورسیه شرکت در همایش و کارگاه اعطا خواهد نمود.

دانشجویانی که مایلند از این بورسیه استفاده کنند می بایست حداکثر تا تاریخ 15 آبان 1394 انگیزه نامه خود را به آدرس ایمیل: arbitration.conference@atu.ac.ir ارسال نمایند.

درصورت وجود هرگونه مشکل و یا سوالی با شماره 09149544037 تماس حاصل نمائید.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم
اطلاعات کنفرانس
 
دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی
روزهای کنفرانس:
از 1394/08/27 تا 1394/08/28
دبیر : دکتر حمید رضا علومی یزدی
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک