دوازدهمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات

مشاهده خبر

پیام رئیس کنفرانس

باسلام و درود

نگهداری و تعمیرات از عوامل تعیین کننده اصلی قیمت تمام شده و کیفیت و توان رقابت پذیری شرکتها است. سودآوری و ریسک سرمایه گذاری در کسب و کارهای تولیدی و خدماتی متأثر از جهت گیری کیفیت عملکرد آنها در حوزه نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی های فیزیکی است. در دسترس بودن و صحت کارکرد منابع تولید و یا ارائه خدمات مستلزم مدیریت و پایش مستمر و واکنش های اصلاحی اثربخش در سریعترین زمان ممکن می باشد. علم نگهداری و تعمیرات از گذشته های دور با هدف توسعه و بهبود کیفیت مهندسی و فناوری نگهداری و تعمیرات و بهبود مستمر مدیریت و سیستم های مربوطه مورد توجه محققین و صاحبان کسب و کار قرار داشته است و امروزه نیز با معرفی فناوری های نوین و طراحی های مهندسی پیشرفته، در کانون توجه قرار دارد.

معرفی فناوری های نوین و عرضه مواد، آلیاژها و کامپوزیت های دارای مزیت های صنعتی به همراه پیشرفت های ایجاد شده در زمینه طراحی و مهندسی تجهیزات و ماشین آلات موجب شده اند فضای متفاوتی پیش روی مهندسی نگهداری و تعمیرات قرار گیرد. به همین ترتیب توسعه چشمگیر فناوری اطلاعات و ارتباطات و مطرح شدن نرم افزارها، سخت افزارها و رویکردهای مدیریتی نوین نیز بر پیچیدگی ها و قابلیتهای بهبود ساختار مدیریت دارایی های فیزیکی و نگهداری و تعمیرات آنها افزوده اند. تلفیق این امکانات، فضای پیچیده و در عین حال فرصتهای بی شماری را پیش روی محققین و کارشناسان حوزه نگهداری و تعمیرات قرار می دهد تا با بکارگیری ترکیبی این فناوری ها و به تناسب شرایط کار و ویژگی های تجهیزات، راه حل های اقتصادی و اثربخشی را توسعه داده و معرفی نمایند. بازرسی دقیق، چندبعدی و مستمر، تحلیل داده ها و تشخیص دقیق تر وضعیت تجهیزات و خطاهای در کارکرد، ابزارهای پیشرفته تر جهت اجرای عملیات تعمیر و در نهایت مدیریت هر چه بهتر منابع برای انجام عیب یابی و تعمیر از جمله فرصتهایی هستند که پیش روی افرادی قرار دارند که به دنبال کمک به توسعه علم و خدمت به بشریت هستند.

کنفرانس نگهداری و تعمیرات ایران با گرد هم آوردن محققین و دانشمندان فعال در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و مدیران و کارشناسان فعال در صنعت، فضایی مناسب برای معرفی آخرین دستاوردها و نتایج تحقیقات در حوزه نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی های فیزیکی می باشد. نقد منصفانه و یافتن راهکارهای بهبوددهنده در تجربیات و تحقیقات انجام شده و پدیدار ساختن دورنما و نقشه راه نگهداشت دارایی های فیزیکی از اهداف اصلی این کنفرانس می باشد که با همراهی مشارکت کنندگان در کنفرانس محقق خواهد شد.

باسپاس از حضورتان

دکتر فرشید رعایت صنعتی

رئیس دوازدهمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات

تاریخ انتشار: 1397/07/30 - 15:4
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

مهلت ارسال مقالات: 1 آبان 97

تمدید ارسال متن کامل مقالات: 27 آبان 97

اعلام نتایج داوری: 27 آذر 97

اطلاعات کنفرانس
 
انجمن نگهداری و تعمیرات ایران
روزهای کنفرانس:
از 1397/10/25 تا 1397/10/26
دبیر علمی : دکتر محمد ریاحی
دبیر اجرایی : مهندس هوشنگ رستمیان
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک