English

پنجمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم

معرفی

موضوع تغییر اقلیم و آثار آن از جمله مهم‌ترین چالش‌های پیش رو در عصر حاضر است. نقش تغییرات اقلیمی در تمامی حوزه‌ها از جمله بهداشت و سلامت، کشاورزی، مدیریت منابع آب، حمل‌ونقل و غیره بیش از پیش حائز اهمیت می‌باشد. وقوع پدیده‌های حدی از جمله امواج گرمایی، خشکسالی، طوفان‌های گردوخاک از مهم‌ترین آثار تغییراقلیم در منطقه است. از اینرو ضرورت به روز رسانی اطلاعات و دانش اقلیم‌شناسی همواره محسوس می‌باشد و سازمان هواشناسی کشور با این هدف، برگزاری کنفرانس منطقه‌ای تغییراقلیم را از سال‌های پیش در دستور کار خود قرار داده است.
اولین کنفرانس منطقه‌ای تغییراقلیم در سال 1375 در تهران و با هدف عمومیت دادن بحث تغییراقلیم و جمع‌آوری نظرهای کارشناسی در این زمینه برگزار شد. سپس دومین دوره آن در سال 1383  و با طرح مسئله تغییرات آب وهوا و بررسی علل، اثرات و مقابله با این پدیده در تهران تشکیل گردید. سومین کنفرانس منطقه‌ای و اولین کنفرانس ملی تغییراقلیم به صورت مشترک و با همکاری دانشگاه اصفهان در سال 1386 و در شهر اصفهان پیگیری شد و اطلاعات علمی بین کارشناسان کشورهای مختلف در خصوص ابعاد تغییراقلیم و اثرات آن در دنیا به بحث و بررسی گذاشته شد. در سال 1389 نیز چهارمین دوره این کنفرانس منطقه‌ای در تهران با اهداف دستيابي به آخرين يافته‌هاي علمي، شناخت و آگاهي از فناوري نوين، آگاهي از اثرات متقابل اقليم و انسان در زمينه‌هاي كاربردي با موفقیت برگزار شد.
در همین راستا بر آنیم تا "پنجمین كنفرانس منطقه‌ای تغییراقلیم را در روزهای 5 و 6 بهمن‌ماه سال 1394" با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص خشکسالی، بحران‌های زيست‌محیطی، بحران آب و پيامدهای اجتماعی و اقتصادی آن، که از مهم‌ترین پیامدهای تغییراقلیم در دهه اخیر در کشورمان می‌باشد، برگزار نماییم و از تجربیات بین‌المللی، منطقه‌ای و ملی که توسط محققین عرصه‌های مرتبط با تغییراقلیم ارائه می‌شود بهره گیریم.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

تاریخ‌های مهم

اطلاعات کنفرانس
 
سازمان هواشناسی کشور و وزارت راه و شهرسازی
روزهای کنفرانس:
از 1394/11/05 تا 1394/11/06

مهلت ارسال اصل مقاله به کنفرانس: 7 دیماه 1394

كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک