سیزدهمین همایش و هفتمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها

معرفی
نظام پیشنهادها

     نظام پیشنهادها یکی از بارزترین مصادیق نهادینه کردن مدیریت مشارکتی و توجه به آراء، نظرات، ایده ها و پیشنهاد کارکنان و تک تک افراد جامعه به عنوان ذینفعان در مسیر شناسایی مسایل و مشکلات و ارایه راه حلهای مناسب برای آن است. بی شک بین سطح توسعه یافتگی و بلوغ مدیریت در سازمانها و میزان مشارکت کارکنان در امور نوعی رابطه­ی همبستگی مستقیم و مثبت وجود دارد. به عبارت دیگر استقرار مناسب نظام پیشنهادها و دخالت آراء و نظرات کارکنان در مسیر هدایت و حرکت سازمان، بیان بلوغ مدیریت در استفاده اساسی از منابع انسانی سازمان (کلیدی ترین منبع توسعه پایدار) به شمار می آید.

          در فضای رقابتی امروز رهبران و مدیران سازمان­ها از اعضا خود می­خواهند علاوه بر یادگیری و پژوهش در موضوعات ضروری بتوانند نوآوری هم بکنند و اکنون یادگیری و پژوهش هدفمند با رویکرد نوآوری چیزی است که برای حفظ زندگی کاری خود و بقای سازمان به آن نیازمندیم.

          نظام پیشنهادها بعنوان یکی از ابزارهای مدیریت مشارکتی است که به طور سیستماتیک نه تنها به کارکنان امکان می­دهد نوآوری را به سازمان خود ارائه دهند و نقشی پویا در زمینه کاری خود ایفا نمایند، بلکه این فرصت را فراهم می­کند که تک تک افراد جامعه که به عنوان ذینفعان دستگاههای مختلف به شمار می­آیند نیز در این فرآیند سهیم بوده و نقش فعال، ویژه و ثمربخشی را داشته باشند.

          خوشبختانه در سالهای اخیر شاهد هستیم بسیاری از سازمانهای صنعتی و خدماتی کشور تلاشهای موثر و قابل توجهی در خصوص پیاده­سازی و استقرار نظام پیشنهادها در واحدهای سازمانی خود انجام داده­اند. این حرکت همچون موجی فراگیر به سراغ تمامی سازمانهایی که نیاز به “بهبود مستمر کلیه عملیات” را شرط حیاتی حضور و ادامه بقا خود میدانند خواهد آمد.

          این سیستم نزدیک به دو دهه­ است که در کشورمان بر سر زبانها افتاد و توسط تعدادی از سازمانها و شرکتها که به تعداد انگشتان یک دست هم نمی ­رسیدند به صورت آزمایشی دبیرخانه آن ایجاد و فعالیت خود را آغاز نمود. اگرچه ایجاد این نظام در آن سازمانها و شرکتها بهره­وری­های چشمگیری را بدنبال داشت اما بدلیل نبود ساز و کار قانونی لازم و مفهوم نبودن آن برای مدیران در سازمانها و شرکتهای دیگر مورد اقبال قرار نگرفت، اما رفته رفته با تشکیل همایش­ها و سمینارهای مختلف و ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره در سطح کشور (که متولی عمده آنها جهاد دانشگاهی بوده و تاکنون بیش از 12 دوره همایش و 6 دوره جشنواره جایزه ملی نظام پیشنهادها را برگزار نموده است) این نظام در سطح دانشگاهها، مراکز علمی و تحقیقاتی، سازمانها و دستگاههای اجرایی و نیز شرکتهای دولتی و خصوصی جا افتاده و ضرورت ایجاد آن به نحو مطلوبی توسط مدیران ارشد آنها پیگیری شده و اکنون بیش از 70 درصد سازمانها، دستگاههای اجرایی و شرکتهای بزرگ دولتی و خصوصی دبیرخانه نظام پیشنهادها را ایجاد و از مزایای آن بهره­مند هستند. در این راستا ایجاد ساز و کار قانونی آن نیز پیگیری و ایجاد آن در ماده 20 قانون مدیریت خدمات کشوری الزامی و در بند 26 سیاستهای اصلاح نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بهره­گیری به آن توصیه شده است.

          اکنون در آستانه برگزاری سیزدهمین همایش و هفتمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها که توسط سازمان جهاد دانشگاهی تهران در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد، اهداف فوق الذکر پیگیری و شعار این دوره از همایش نیز “نظام پیشنهادها؛ عرصه اقدام و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی” انتخاب گردید.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم
ارسال متن کامل مقاله:
از 1395/04/01 تا 1395/07/30
داوری متن کامل مقاله :
از 1395/08/05 تا 1395/08/15
نتایج نهایی متن کامل مقاله:
از 1395/08/16 تا 1395/08/20
ثبت نام فردی شرکت کنندگان:
از 1395/05/01 تا 1395/09/08
ثبت نام گروهی شرکت کنندگان:
از 1395/05/01 تا 1395/08/30

 

اطلاعات کنفرانس
 
سازمان جهاد دانشگاهی تهران
روزهای کنفرانس:
از 1395/09/16 تا 1395/09/17
دبیر : دکتر تیمور مرجانی
دبیر علمی : مهندس محمد ولدخانی
دبیر اجرایی : جناب آقای یوسف رضایی جوردهی
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک