اولین همایش ملی اقتصاد صنعتی ایران

معرفی

اقتصاد صنعتی شاخه ای از علم اقتصاد است که بر پایه نظریه بنگاه بنا نهاده شده است. این علم به بررسی ساختار، رفتار و عملکرد بنگاه ها در بازارها با پیچیدگی های دنیای واقعی همچون وجود هزینه های مبادله، اطلاعات محدود و موانع ورود که منجر به پیدایش رقابت ناقص می شوند، می پردازد. از اقتصاد صنعتی با عناوین دیگری همچون سازمان صنعتی نیز یاد می شود و می توان آن را ملکه اقتصاد خرد کاربردی نامید که از نظریه بازی ها به شکل گسترده ای استفاده نموده و دارای تاثیرات عملی قابل توجه بر روی قوانین ضد انحصار و رقابتی سازی بوده است. در این حوزه از علم اقتصاد، عواملی که باعث تعیین ساختار، رفتار و عملکرد بنگاه ها و بازارها از رقابت کامل تا انحصار کامل می شوند، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. این عوامل ممکن است در برگیرنده دخالت های دولت نیز باشند.

 با وجود اهمیت مطالعات اقتصادی و کاربردی مرتبط با بنگاه های صنعتی، این حوزه از اقتصاد در ایران مورد غفلت قرار گرفته و توجه چندانی به این موضوعات که می تواند مسیر حرکت یک بنگاه صنعتی به سمت رشد و شکوفایی را تسهیل نماید، نشده است. بر همین اساس اولین همایش ملی اقتصاد صنعتی ایران توسط دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز در تاریخ 5 و 6 اسفند 1394 در شهر تبریز برگزار می شود. این همایش که با همکاری برخی از سازمان ها و دانشگاه های استان آذربايجان شرقی برگزار خواهد گردید، بر روی آخرین مرزهای نظری و کاربردی اقتصاد صنعتی تمرکز خواهد نمود. هدف این همایش برقراری و تحکیم ارتباطات بین پژوهشگران و متخصصین با مدیران و تنظیم کنندگان مقررات صنایع مختلف است.

محورها
اخبار
دسترسی سریع
تاریخ های مهم

تاريخ برگزاري همايش:

5 و 6 اسفند 1394

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات:
30 آذر 1394


آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: 
30 دی 1394

 

آخرین مهلت ثبت نام در همایش:
  10 بهمن1394

اطلاعات کنفرانس
 
دانشگاه تبريز
روزهای کنفرانس:
از 1394/12/05 تا 1394/12/06

به اطلاع نویسندگان محترم مقالات می رساند که ضمن انتشار کلیه مقالات پذیرفته شده در مجموعه مقالات همایش با شماره ISSN، مقالات برگزیده در فصلنامه نظریه های کاربردی اقتصاد چاپ خواهد شد. شایان ذکر است به مقالات پذیرفته شده گواهینامه پذیرش معتبر ارائه خواهد شد.

دبیر علمی : دکتر فيروز فلاحي
دبیر اجرایی : دکتر سكينه سجودي
كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک