اولین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری در منطقه ترشیز

معرفی

توسعه ملي و توسعه منطقه‌اي وابسته به توسعه همه‌جانبه ساير بخش‌ها و با تمرکز بر پتانسيل‌ها و منابع و از طريق مديريت يكپارچه و مشاركتي (راهبردي) محقق مي‌شود. به هر حال بخش دولتي (در تمامي كشورهاي جهان) با محدوديت‌هاي مختلفي مواجه است كه مديران دولتي را از دستيابي به اهداف مطلوب و ايجاد مناطق توسعه‌يافته باز مي‌دارد. به همين جهت سياست‌گذاران و مديران ارشد بايد بكوشند با نگاهي كل‌نگرانه و توسعه‌گرا به جذب و جلب تمامي مشاركت‌هاي ممكن و آزادسازي پتانسيل‌هاي موجود و خلق توانايي‌هاي جديد (در راستاي توسعه پايدار همه‌جانبه منطقه) بپردازند.

منطقه ترشیز همانند سایر مناطق میهن اسلامی عزیزمان نیازمند "توسعه پایدار و مدبرانه" است تا ضمن تکیه بر استعدادها و ظرفیتهای بی نظیر ملی و منطقه‌ای، با عبور امن از محدودیت‌های طبیعی و بحران‌های آب و محیط زیست، و با "الگوهای اجرایی مشارکت مردمی" و تدوین "چشم‌انداز مشترک" و "هم‌افزایی و همگرایی" هر چه بیشتر متولیان امر، مسیر پایداری را با موفقیت طی نماید.

این رویداد حاصل ایده، نوآوری و اهتمام جدی جامعه علمی مرکز آموزش عالی کاشمر در راستای حل مشکلات منطقه‌ای و تحقق توسعه پایدار است. مرکز آموزش عالی کاشمر به عنوان تنها دانشگاه دولتی منطقه ترشیز در پیشانی نسل چهارم دانشگاه‌های کشور، امید دارد تا در راستای رسالت و اهداف راهبردی خویش، با کمک این رویداد نسبت به کسب تجارب ملی و بین المللی و جلب نظرات اندیشمندان و فعالان حوزه توسعه پایدار و پیاده‌سازی آن در منطقه ترشیز، گامی موثر برداشته و سهم خود را در توسعه پایدار میهن اسلامی عزیزمان ایفاد نماید. در این راستا، مشارکت و همراهی تمامی صاحبنظران، فعالان و دلسوزان این مرز و بوم را ارج نهاده و حضور اندیشمندان، اساتید فرهیخته، نخبگان علمی و اجرایی و دانشجویان فعال و آینده‌ساز کشور را در این رویداد ملی، مایه مباهات و منشاء تحول می‌داند.

محورها
اخبار
 • دسترسی سریع
  تاریخ های مهم

   آخرین مهلت ارسال مقالات: 1398/01/22

   اعلام نتایج داوری: اعلام نتایج داوری مقالات حداکثر یک هفته پس از ارسال به دبیرخانه

   آخرین مهلت ثبت نام: 1398/01/22

   تاریخ برگزاری همایش: 1398/01/28

   

  اطلاعات کنفرانس
   
  مرکز اموزش عالی کاشمر
  روزهای کنفرانس:
  از 1398/01/28 تا 1398/01/28

  دبیر همایش:  دکترمیثم مجیدی

  دبیر علمی : دکتر میثم عابدین پور
  دبیر اجرایی : دکتر مجید عاقل
  كليه حقوق اين پورتال‌ برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام محفوظ است.
  طراحی و اجرا: شرکت آداک